Pierwszy raz pod okiem PieczyńskiegoWe wtorek w hali sportowo-widowiskowej w Rydzynie, odbył się pierwszy trening leszczyńskich futsalistów. Nie zabrakło na nim nowych twarzy, na czele z braćmi Pieczyńskimi.

Bardzo wcześnie, bo już w sierpniu, okres przygotowawczy do sezonu 2016/2017, rozpoczęła drużyna KS Futsal Leszno. Zajęcia odbyły się pod wodzą nowego, grającego trenera, Dariusza Pieczyńskiego. Jak dowiadujemy się z klubu, pierwsze cztery treningi będą miały charakter zapoznawczy. To swego rodzaju "camp" na podstawie którego wykrystalizuje się około 15-osobowa kadra.

Jak zapewnia prezes Paweł Mrozkowiak, jej celem będzie walka o awans do wyższej klasy. Trzon zespołu z zeszłorocznych rozgrywek pozostanie ten sam. Do grona tzw. pewniaków dołączy kilku graczy z leszczyńskiego środowiska piłkarskiego. Wiemy także, że nasz team ma w planach rozegrać kilka spotkań kontrolnych z I-ligowcami. 10 września, biało-czerwoni wybiorą się do Ślesina na testmecz z AZS UW Warszawą natomiast 17 września, leszczynian czeka wyjazdowy sparing z KS Futsal Oborniki.

Łukasz Kaczmarek