Pierwszy poważny sprawdzian formyNiezwykle interesująco zapowiada się spotkanie 7 kolejki piłkarskiej IV ligi, w którym Polonia 1912 Leszno podejmie Obrę 1912 Kościan. Obie drużyny mają spore aspiracje i walczą o najwyższe cele.

Z dotychczasowych osiągnięć bardziej mogą być zadowoleni leszczynianie. Był moment, kiedy biało-czerwoni usadowili się na fotelu lidera, ale tak szybko jak się na nim znalazł, tak szybko również z niego spadł. Stało się to, po dość niespodziewanej porażce w Rawiczu z Rawią Rawag. Niemniej jednak, zajmowane obecnie drugie miejsce w rozgrywkach, ze stratą tylko jednego punktu do prowadzącej Victorii Września, należy uznać za udany początek i dobry prognostyk przed kolejną fazą sezonu.

Przed podopiecznymi Jędrzeja Kędziory trudny kalendarz. Najbliższy mecz może okazać się prawdziwym sprawdzianem formy naszej ekipy. Kościaniacy, choć plasują się na dziewiątej pozycji z dorobkiem 8 punktów, to mają w swoich szeregach wielu solidnych zawodników, głodnych sukcesu. Można śmiało stwierdzić, że ambicje rywala są zdecydowanie większe i z pewnością będą chcieli udowodnić swoją wyższość, wygrywając na trudnym terenie.

W ubiegłorocznej kampanii, Poloniści zagrali z Obrzanką na remis 1:1 po golach Jakuba Borowczyka i Piotra Sarbinowskiego. Żadnego z tych graczy nie ujrzymy już w składach, ponieważ latem zmienili barwy klubowe. Jak będzie tym razem? Początek zawodów w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 na stadionie lekkoatletycznym. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy.