Pierwszy mecz dla Gdańska

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy play-off, Tęcza Leszno uległa na wyjeździe AZS Uniwersytetowi Gdańskiemu 59:78.

Po pokonaniu Chrobrego Basket Głuchołazów, leszczynianki czekało jeszcze trudniejsze zadanie, a mianowicie pojedynek z triumfatorem grupy A I-ligowych rozgrywek. Jej otwarcie nie przyniosło niespodzianek i zakończyło się wygraną faworyta.

Przyjezdne nie oddały jednak meczu bez walki, tocząc wyrównany bój z gdańszczankami. Inauguracyjną partię nasza drużyna przegrała 12:18, a pierwsze skrzypce grały Justyna Hołtyn i Magdalena Pisera, które jako jedyne potrafiły umieścić piłkę w koszu. W drugiej ćwiartce punktować zaczęły także inne zawodniczki. W 18 minucie, dwa rzuty osobiste wykorzystała Aleksandra Pietraszek i mieliśmy tylko 27:30. Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:29 dla gospodyń.

Zdecydowanie najlepsza dla Tęczy była trzecia kwarta. Mimo, iż z początku, to akademiczki wiodły prym i inicjowały więcej akcji, w drugiej fazie tej odsłony, nasz zespół ruszył do odrabiania strat. W 30 minucie dystans jaki dzielił obie ekipy wynosił dwa punkty, a chwilę później, do wyrównania po 50 doprowadziła Eliza Łakoma. Niestety, w kolejnych fragmentach podopieczne Jędrzeja Jankowiaka nie były tak skuteczne, a miejscowe trafiały seriami. Zbudowały przewagę, której nie dało się już roztrwonić.

Tym samym, AZS Uniwersytet Gdański zwyciężył Tęczę 78:59 i prowadzi w rywalizacji do dwóch wygranych 1:0. Za tydzień w Lesznie dojdzie do drugiej konfrontacji.

Wyniki poszczególnych kwart: 18:12, 18:17, 14:19, 28:11

Punkty dla Tęczy Leszno zdobywały: Karolina Budeń 15, Justyna Hołtyn i Aleksandra Pietraszek po 13, Magdalena Pisera 8, Eliza Łakoma 6, Aleksandra Brambor i Alicja Franckowiak po 2.