Pierwszy krok do utrzymaniaTęcza Leszno pewnie pokonała we własnej hali MUKS Poznań 72:58. Jest to niezwykle cenne zwycięstwo w obliczu dalszej walki o utrzymanie w Ford Germaz Ekstraklasie.

Środowe zwycięstwo odniesione nad MUKS-em, było dla Tęczy bardzo ważne. Dzięki niemu podopieczne Dariusza Raczyńskiego odskoczyły od strefy spadkowej. Obie drużyny potraktowały mecz niezwykle poważnie, co odzwierciedlała gra na parkiecie. Niemniej jednak, przez całe czterdzieści minut toczyła się ona pod dyktando miejscowych. Gołym okiem dało się zauważyć sporo zaangażowania i zawziętej walki do samego końca o każdą piłkę.

Wysoki pressing postawiony przez poznanianki, szczególnie w drugiej odsłonie, spowodował dłuższe rozgrywanie akcji przez gospodynie. Charakterne zawodniczki ze stolicy Wielkopolski nie znalazły jednak skutecznej recepty na przegonienie rywalek i przegrały czternastoma punktami.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Freeman – 20, Grabowska – 15, Bednarczyk – 12, Kuncewicz – 8, Gala i Urbaniak – po 7 i Chomicka – 3. Najwięcej dla przyjezdnych Makowska – 22.

Łukasz Kaczmarek