Pierwsze zwycięstwo

Długo wyczekiwane zwycięstwo odnieśli leszczyńscy koszykarze. Jamalex Polonia, w meczu 4 kolejki, wygrała na wyjeździe z Obrą Kościan 82:68.

Po trzech porażkach, podopieczni Marka Lebiedzińskiego wreszcie wygrali na parkietach II ligi. Dwa punkty zostały wywalczone na trudnym terenie w Kościanie. W pierwszej kwarcie obie drużyny zagrały na podobnym poziomie i po dziesięciu minutach na tablicy wyników widniał remis po 26. Kolejna ćwiartka nie należała do najciekawszych. Ekipy były bardzo nieskuteczne. Po pierwszej połowie z minimalnym prowadzeniem 36:33 do szatni schodzili leszczynianie. Podczas drugiej odsłony, Jamalex Polonia prezentowała się bardzo dobrze i mozolnie budowała przewagę. Solidna praca zarówno w ofensywie, jak i w defensywie zaowocowała zwycięstwem nad Obrą 82:68.

Obra Kościan – Jamalex Polonia 1912 Leszno 68:82
(26:26, 7:10, 17:23, 18:23)

Punkty dla Jamalexu Polonii 1912 zdobywali: Malinowski i Krówczyński po 20, Jankowiak 15, Zubik 9, Mowlik i Hajnsz po 5, Łukomski 4 oraz Skonieczny i Rutkowski po 2.