Pierwsze takie trofeumPierwsze trofeum ma w swoim dorobku GI Malepszy Futsal Leszno. W niedzielę gospodarze triumfowali w turnieju eliminacyjnym Pucharu Polski w futsalu. Tym samym leszczynianie uzyskali awans na szczebel centralny.

Podopieczni Dariusza Pieczyńskiego byli zdecydowanymi faworytami niedzielnego turnieju, rozegranego w leszczyńskiej hali Trapez. Gospodarze już w pierwszym pojedynku pokazali, że są głównym kandydatem na zwycięstwa, gromiąc Eleganta Orlika Mosinę 5:0. Niespodziewanym remisem zakończyła się rywalizacja z amatorskim zespołem z Kunowa. Leszczynianie zremisowali z Walzen 2:2, wyrównującą bramkę strzelając w ostatnich sekundach meczu.

Kluczowym dla losów turnieju okazał się pojedynek z ekipą z Poznania. M40.pl nie nawiązał jednak walki, przegrywając z naszym zespołem wysoko 0:6. W ostatnim spotkaniu tylko kataklizm mógł odebrać triumf leszczynianom. Miejscowi postawili jednak przysłowiową "kropkę nad i" i pokonali pewnie Heliosa Bucz 4:1. W szeregach biało-czerwonych szansę gry w większym wymiarze czasowym otrzymali gracze rezerwowi. Dobrą formą błysnął między innymi młody Jan Martin, który kilkukrotnie wpisał się na listę strzelców. Prawdziwym liderem leszczyńskiej ekipy był jak zwykle Łukasz Pieczyński, który w kluczowych momentach wziął ciężar gry na siebie.

GI Malepszy Futsal Leszno turniej zakończył bilansem trzech zwycięstw i jednego remisu. Wpadki kontrkandydatów do zwycięstwa sprawiły, że nawet niespodziewany remis z niżej notowanym Walzen pozwolił leszczynianiom odnieść w pełni zasłużone zwycięstwo. Triumf w eliminacyjnym turnieju w Lesznie oznacza, że nasza ekipa uzyskała możliwość gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Ich rywalem w 1/32 będzie najprawodopodobniej ekipa z I ligi.

Leszczyński zespół czeka w tym roku jeszcze jeden mecz. 27 grudnia GI Malepszy Futsal podczas meczu towarzyskiego z okazji obchodów rocznicy Powstania Wielkopolskiego zmierzy się z Mistrzem Polski, Gattą Active Zduńska Wola. Rozgrywki ligowe powrócą w styczniu.

Wyniki poszczególnych meczów:
GI Malepszy Futsal Leszno – Elegant Orlik Mosina 5:0
Walzen Kunowo – M40.pl Poznań 0:1
Helios Bucz – Elegant Orlik Mosina 2:0
GI Malepszy Futsal Leszno – Walzen Kunowo 2:2
M40.pl Poznań – Helios Bucz 3:0
Elegant Orlik Mosina – Walzen Kunowo 5:0
GI Malepszy Futsal Leszno – M40.pl Poznań 6:0
Helios Bucz – Walzen Kunowo 3:3
M40.pl Poznań – Elegant Orlik Mosina 1:5
Helios Bucz – GI Malepszy Futsal Leszno 1:4

Klasyfikacja końcowa:
1. GI Malepszy Futsal Leszno 10
2. Elegant Orlik Mosina 6
3. M40.pl Poznań 6
4. Helios Bucz 4
5. Walzen Kunowo 2

Wyróżnienia:
Król strzelców: Łukasz Pieczyński (GI Malepszy Futsal Leszno)
Zawodnik turnieju: Kamil Tomowiak (Helios Bucz)
Bramkarz turnieju: Filip Twardowski (GI Malepszy Futsal Leszno)

Daniel Nowak