Pierwsze starcie dla Sokoła

SONY DSC

W pierwszym spotkaniu półfinałowym 1 ligi koszykówki, Jamalex Polonia 1912 Leszno przegrała z Sokołem Łańcut 66:73. O losach tego meczu zdecydowała fatalna w wykonaniu leszczynian trzecia kwarta.

Początek sobotniego starcia należał do gospodarzy. Podopieczni Łukasza Grudniewskiego szybko zbudowali kilkupunktową przewagę i wydawało się, że w wszystko jest pod pełną kontrolą. Wynik pierwszej kwarty na 21:19 ustalił trzypunktową akcją Bartłomiej Karolak. W drugiej odsłonie mecz się wyrównał, prowadzenie zmieniało się, jak w kalejdoskopie, a wynik najczęściej oscylował wokół remisu. Ostatecznie obie ekipy do szatni zeszły przy stanie 42:44.

O trzeciej ćwiartce leszczynianie będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Fatalna gra w ataku, liczne przestoje i mnożące się błędy sprawiły, że gospodarze zdobyli w tej części gry zaledwie 5 punktów. Przyjezdni nie zagrali niczego nadzwyczajnego, ale i tak zbudowali pokaźną przewagę, w postaci 10 oczek. Wydawało się, że wszystko jest już stracone, lecz miejscowi wrócili do gry, przede wszystkim za sprawą świetnej dyspozycji Kamila Chanasa. Lider biało-czerwonych w krótkim odstępie czasowym, dwukrotnie trafił za 3 punkty i na 4 minuty przed końcem na tablicy wyników znowu mieliśmy remis. Niestety w dalszej części lepiej spisywali się koszykarze z Łańcuta, którzy nie dali sobie wydrzeć jakże cennego zwycięstwa. Ostatecznie Jamalex Polonia 1912 Leszno przegrała z Sokołem 66:73.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Chanas – 32, Sirijatowicz – 8, Wrona – 7, Milczyński 6, Rostalski – 5, Kobel – 4, Sanny i Kaczmarzyk po 2. Drugi mecz odbędzie się już w niedzielę. Początek pojedynku w hali Trapez zaplanowano na godzinę 17:00.