Pierwsze starcie dla Pompax Tęczy

W pierwszym meczu fazy play-off Pompax Tęcza Leszno gładko rozprawiła się z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie, wygrywając we własnej hali 67:52.

Mecz rozpoczął się od trójki Igi Walentowskiej, która przed spotkaniem odebrała wyróżnienie indywidualne za rundę zasadniczą. Leszczynianka znalazła się bowiem w najlepszej piątce grupy B I ligi. Nasze koszykarki szybko narzuciły swój styl gry i odjeżdżały rywalkom. Skuteczna Tęcza prowadziła po pierwszej kwarcie aż  26:13. W drugiej odsłonie tempo spadło, ale miejscowe zdołały dołożyć do swojej przewagi jeszcze kilka oczek i wynik do przerwy brzmiał 41:22.

Druga połowę, podobnie jak pierwszą od trzypunktowej akcji zaczęła świetna tego dnia Iga Walentowska. Po kilku minutach trzeciej kwarty stało się jasne, że przyjezdne w tym dniu nie zdołają nawiązać walki. I choć drużyna z Kątów Wrocławskich ostatnią ćwiartkę zwyciężyła wyraźnie, to meczu lepsze były leszczynianki. Warto odnotować, iż sporo minut na parkiecie spędziły zmienniczki. Pompax Tęcza wygrała ostatecznie z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie w stosunku 67:52. Kolejny mecz w środę. Przypomnijmy, iż na tym etapie drużyny rywalizują do dwóch zwycięstw. Tęczowe mają zatem szansę, aby już w środę wywalczyć awans do kolejnej rundy.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywały: Walentowska – 23, Hołtyn – 10, Pietrzak – 9, Targosz i Grabska – po 6, Kuczyk – 5, Skrzypczak – 4, Raczyńska i Franckowiak – po 2.