Pierwsza wpadka piłkarzy

Pierwszą porażkę w rundzie wiosennej odnotowali w sobotę podopieczni Karola Misia. Polonia 1912 Leszno przegrała na wyjeździe z Krobianką Krobia 1:2.

Początek nie zwiastował takiego obrotu sprawy. Już w 8. minucie futbolówkę do bramki Krobianki wpadkował Patryk Gendera. Chwilę później, po wznowieniu z autu gospodarze doprowadzili do wyrównania. Minęło zaledwie kilka minut, a miejscowi cieszyli się z kolejnego gola. Leszczynianie kreowali sytuację, ale nie potrafili zainkasować bramki wyrównującej i Krobianka Krobia pokonała ostatecznie Polonię 1912 Leszno w stosunku 2:1.

Co ciekawe punkty stracił również kontrkandydat do awansu. Victoria Skarszew w konfrontacji z Kanią Gostyń wywalczyła tylko bezbramkowy remis. To z kolei oznacza, iż biało-czerwoni nadal przewodzą w ligowej tabeli.