Pierwsza sparingowa wygrana

W czwartym spotkaniu sparingowym przed rozgrywkami ligowymi, Polonia 1912 Leszno wygrała na boisku w Zaborowie z Dąbroczanką Pępowo 2:1.

Tuż przed starciem z Pępowem, kibice mogli drżeć i obawiać się wyniku. Wszak piłkarze w trzech wcześniejszych meczach nie odnieśli żadnego zwycięstwa. Tym razem sympatycy piłki nożnej mieli więcej powodów do zadowolenia.

Sobotni sparing lepiej rozpoczęli goście. Po 25 minutach wyrównanej gry, Dąbroczanka wywalczyła rzut karny, którego zamieniła na gola. Na odpowiedź Polonii nie trzeba było długo czekać. Jeszcze w pierwszej połowie, celnym strzałem głową, po dobrym dośrodkowaniu Artura Krawczyka, popisał się Krystian Woźny. W drugiej odsłonie, gospodarze wyszli na upragnione prowadzenie. Do siatki trafił jeden z juniorów, Michał Marciniak. Przyjezdni mogli wyrównać, ale zabrakło im szczęścia. Ostatecznie leszczynianie zwyciężyli rywala 2:1. Warto dodać, że trener Tomasz Krysiak desygnował na plac wszystkich zawodników.