Pierwsza porażka UKS 9

Siatkarze UKS 9 Leszno pierwszy raz w tym sezonie schodzili z parkietu pokonani. Leszczynianie w trzech setach ulegli w Słupcy tamtejszemu SPS-owi 0:3.

Już początek sobotniej rywalizacji pokazał, że naszych zawodników czeka ciężka przeprawa. W pierwszej partii lepsi okazali się miejscowi, którzy zwyciężyli 20:25. Identycznym wynikiem zakończył się drugi set, w którym kolejny raz o zwycięstwie decydowały szczegóły. Trzecia i jak się później okazało ostatnia część meczu była jeszcze bardziej zacięta niż poprzednie. Leszczynianie do końca walczyli o każdą piłkę jednak w ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali tego seta 25:22.

Podopieczni trenera Jarosława Borowskiego nie składają jednak broni. Doskonałą okazję do rehabilitacji nasi zawodnicy będą mieli już w najbliższą sobotę podczas derbowego spotkania z Kaniąsiatką Gostyń.

SPS Słupca 3:0 UKS 9 Leszno (25:20, 25:20, 25:22)