Pierwsza porażka u siebie

W kolejnym spotkaniu o mistrzostwo III ligi, Polonia 1912 Leszno przegrała u siebie z Fogo Luboń 1:2. Była to pierwsza porażka podopiecznych Jerzego Radojewskiego na własnym boisku w tym sezonie.

Polonia przystępowała do spotkania z Fogo Luboń, jako wicelider tabeli. Niestety, porażka poniesiona na własnym boisku prawdopodobnie sprawi, iż leszczynianie nie utrzymają drugiego miejsca. Sobotnie starcie rozpoczęło się bardzo źle dla podopiecznych Jerzego Radojewskiego, którzy już po 8. minutach przegrywali 0:1. W zamieszaniu w polu karnym najsprytniej zachował się Damian Przepióra, pakując futbolówkę do siatki z najbliższej odległości. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 24. minucie był remis po 1. Znakomite zagranie w uliczkę otrzymał Krzysztof Hofman. Rozpędzony skrzydłowy uderzył pewnie obok bezradnego bramkarza. Ten sam zawodnik, powinien wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie w drugiej połowie. W 54. minucie piłka po jego uderzeniu z kilkunastu metrów powędrowała jednak nad poprzeczką. Grający niezwykle ofensywnie poloniści, w 69. minucie nadziali się na kontrę przyjezdnych. Sytuację sam na sam z zimną krwią wykończył Dawid Skrzycki. W samej końcówce meczu, miejscowi powinni byli doprowadzić do wyrównania. Skuteczności zabrakło jednak zmiennikom. W 84. minucie strzał Artura Krawczyka obronił golkiper Fogo, natomiast w doliczonym czasie, piłkę nieczysto zagrał Patryk Gendera. Ostatecznie, przewaga Polonii 1912 nie przełożyła się na korzystny wynik. Fogo Luboń wygrało w Lesznie 2:1.

Skład Polonii 1912 Leszno: Anusiewicz – Jęsiek (64' Krawczyk) , Woźny, Prz. Kowalski (k), Ozimek – Glapiak, Bugzel – Ceglarek, Tomkowiak (65' Olszak), K. Hofman (64' Jankowski) – Pat. Kowalski (75' Gendera)