Piękne otwarcie

Bardzo efektownie zainaugurowali tegoroczne rozgrywki leszczyńscy piłkarze. Polonia 1912 wysoko wygrała na własnym terenie z Kanią Gostyń 4:0.

Podopieczni Waldemara Jędrusiaka we wspaniałym stylu rozpoczęli sezon, ogrywając u siebie Kanię aż 4:0. Początek nie zapowiadał tak łatwej przeprawy.

W pierwszym kwadransie, obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki. Po upływie tego czasu, dość nieoczekiwanie, do głosu doszli goście. Ich lekka przewaga nie przełożyła się jednak na gola. Swoich szans nie wykorzystali ani Przemysław Pawlaczyk, ani Mateusz Górkowski. Skuteczniejsi okazali się za to gospodarze. W 32 minucie, po płaskim dograniu z lewego sektora boiska, sprytnie na polu karnym zachował się Artur Jęsiek, pokonując z bliskiej odległości bramkarza. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Chcący szybko doprowadzić do remisu przyjezdni, wyszli na drugą część mocno zdeterminowani. Sztuka ta mogła im się udać już na samym początku. Na całe szczęście w zamieszaniu podbramkowym, najprzytomniej zachował się jeden z naszych defensorów, który wybił piłkę sprzed linii, zażegnując realne niebezpieczeństwo. W 62 minucie, wynik na 2:0 podwyższył nowy nabytek Polonii, Jakub Borowczyk. Zawodnik popisał się solową akcją i znakomitym strzałem z dystansu nie dał szans na skuteczną interwencję Krzysztofowi Banaszakowi. Po tym trafieniu, miejscowi nieco się cofnęli, przymując rywali na swojej połowie. Mimo to, gostynianie nie mieli wielu okazji do zatrudnienia Jakuba Krzyżostaniaka. W 82 minucie, na listę strzelców wpisał się Artur Krawczyk, wybijając tym samym z głowy marzenia o choćby jednym punkcie beniaminkowi. W doliczonym czasie gry, po świetnie wykonanym rzucie rożnym przez Łukasza Glapiaka, przeciwnika dobił precyzyjnym uderzeniem głową  Łukasz Bugzel, ustalając tym samym końcowy rezultat na 4:0.

Składy:
Polonia 1912 Leszno: J. Krzyżostaniak – Glapiak, Bugzel, Lokś, Jęsiek, Ramota, Płocharczyk, Borowczyk, Ceglarek, Gryziecki, Pijanowski
Z ławki: Krawczyk, Wydmuch, Konieczny

Kania Gostyń: Banaszak – Rychlik, D. Krzyżostaniak, Fechner, Łapawa, Aksamit, Pawlaczyk, Baziór, Wachowski, M. Olejniczak, Górkowski