Pięć miejsc w I lidzeRywalizacji w eliminacjach Amatorskiej Leszczyńskiej Lidze Orlika ciąg dalszy. Interesujących rozstrzygnięć nie zabrakło podczas 12. kolejki spotkań.

We wtorek na orliku przy Ćwiczni, trzecią porażkę zanotował LOB S.A., od którego lepsza okazała się Protectia. Komplety punktów, choć nie bez problemów, zgarnęły dwie pierwsze drużyny tabeli, Tankersi F.C. i FC Eden Green. Zadanie wykonały również Laminaty Paszkowiak. Zespół ten odprawił z kwitkiem outsidera ligi, Jarzębiny. W środę, w Gronowie, doczekaliśmy się pierwszego w tym sezonie walkowera. Na mecz nie stawiły się Szakale, wobec czego trzy oczka zgarnął Oknoplast. W najciekawszym starciu, FC Albatrosy, pomimo prowadzenia, minimalnie uległy Galibierowi. Ponadto zwycięstwa odniosły Żuczki oraz Cerber Alarmy.

Na dzień dzisiejszy pewne gry w I lidze są już Tankersi F.C., FC Eden Green oraz LOB S.A. Bliscy awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej są Oknoplast i Galibier. W II lidze powalczą Jarzębiny, Sępy i Cerber Alarmy. Iluzoryczne szanse wkroczenia do pierwszej ósemki mają FC Gronowo i Protectia. Cały czas ważą się losy sześciu ekip od szóstego do jedenastego miejsca tj. Żuczków, Lubemy, Laminat, United, FC Albatrosów i Szakali.

Do końca eliminacji pozostały trzy kolejki. Najbliższa rozegrana zostanie 30 i 31 lipca.

Wyniki 12. kolejki ALLO:

Wtorek:
United – FC Eden Green 0:2
Protectia – LOB S.A. 4:2
Jarzębiny – Laminaty 1:5
Tankersi F.C. – Lubema 2:1

Środa:
FC Gronowo – Żuczki 3:7
FC Albatrosy – Galibier 2:3
Szakale – Oknoplast 0:3 wo
Cerber Alarmy – Sępy 4:1

Łukasz Kaczmarek