Pewny triumf ze Świdnicą

Jedenaste zwycięstwo w tym sezonie odnieśli leszczyńscy piłkarze ręczni. Real Astromal pokonał na własnym parkiecie ŚKPR Świdnica 30:19.

Pomimo wielu ubytków kadrowych, gospodarze byli faworytem potyczki. Naprzeciw naszego zespołu stanęli bowiem, zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli, świdniczanie.

Od samego startu, do ataku ruszyli leszczynianie, którzy wykorzystywali praktycznie każdą akcję. W poczynaniach podopiecznych Ryszarda Kmiecika dało się wyczuć dużo luzu, a zarazem pewności siebie. Po kilku minutach na tablicy było już 8:2. Real Astromal skutecznie grał również w kolejnych fragmentach pierwszej części, stąd do przerwy wysokie prowadzenie 17:8.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Miejscowi przez cały czas kontrolowali wydarzenia boiskowe i pewnie kroczyli do zwycięstwa. Fantastycznymi paradami popisywał się Jakub Skorupiński, a rywali gnębili niezwykle bramkostrzelni Damian Krystkowiak i Hubert Szkudelski. Ostatecznie, po jednostronnym pojedynku, nasza drużyna ograła ŚKPR 30:19.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: Krystkowiak i H. Szkudelski po 8, Giernas 4, Nowak, Wesołek, Łuczak i Meissner po 2 oraz Wąsiewicz i J. Wierucki po 1. Najskuteczniejszy po stronie gości był Makowiejew – 4 trafienia.

Łukasz Kaczmarek