Pewny awans Pitera



W czwartek odbyły się ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Triumf w Łodzi i przepustkę do półfinału zaliczył Piotr Pawlicki.

Kapitan Fogo Unii Leszno był jednym z faworytów łódzkiej eliminacji i nie zawiódł. Zwyciężył w dorobkiem 13 punktów, wyprzedzając między innymi Norberta Kościucha i Dominika Kuberę.

W Rawiczu najlepszy okazał się Tobiasz Musielak. Do awansu niewiele zabrakło Damianowi Balińskiemu, który w dodatkowym wyścigu o pozycję rezerwowego musiał uznać wyższość Damiana Dróżdża.

1/4 IMP w Łodzi:
1. Piotr Pawlicki
(Fogo Unia Leszno) – 13 (2,3,3,2,3)
2. Norbert Kościuch (Orzeł Łódź) – 12 (2,2,3,3,2)
3. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 12 (3,3,2,2,2)
4. Rafał Karczmarz (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 11 (0,3,3,2,3)
5. Oskar Fajfer (Aforti Start Gniezno) – 11 (3,3,2,1,2)
6. Krzysztof Buczkowski (Motor Lublin) – 10 (2,1,3,1,3)
7. Paweł Przedpełski (eWinner Apator Toruń) – 10 (3,1,2,3,1)
8. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – (2,2,1,3,1)
——————————————
9. Oskar Polis (OK Bedmet Kolejarz Opole) – 7 +3 (3,0,1,3,0)
——————————————-
10. Wiktor Jasiński (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 7 +2 (1,0,2,1,3)
11. Adrian Miedziński (eWinner Apator Toruń) – (0,2,1,2,1)
12. Adrian Cyfer (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) – (1,1,0,0,2)
13. Mateusz Świdnicki (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – (1,2,0,0,u)
14. Piotr Pióro (Orzeł Łódź) – (1,0,0,0,1)
15. Lars Skupień (SpecHouse PSŻ Poznań) – (w,1,0,1,0)
16. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów Wielkopolski) – (0,0,1,w,0)
17. Kacper Łobodziński (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – NS
18. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – NS

Bieg po biegu:
1. Polis, Kościuch, Pióro, Łobodziński
2. Fajfer, Buczkowski, Cyfer, Szostak
3. Przedpełski, Pieszczek, Świdnicki, Miedziński
4. Kubera, Pawlicki, Jasiński, Karczmarz
5. Fajfer, Kościuch, Przedpełski, Jasiński
6. Pawlicki, Pieszczek, Cyfer, Polis
7. Karczmarz, Miedziński, Buczkowski, Pióro
8. Kubera, Świdnicki, Skupień, Szostak
9. Kościuch, Kubera, Miedziński, Cyfer
10. Karczmarz, Fajfer, Polis, Świdnicki
11. Pawlicki, Przedpełski, Szostak, Pióro
12. Buczkowski, Jasiński, Pieszczek, Skupień
13. Kościuch, Pawlicki, Buczkowski, Świdnicki
14. Polis, Miedziński, Jasiński, Szostak (w)
15. Pieszczek, Kubera, Fajfer, Pióro
16. Przedpełski, Karczmarz, Skupień, Cyfer
17. Karczmarz, Kościuch, Pieszczek, Szostak
18. Buczkowski, Kubera, Przedpełski, Polis
19. Jasiński, Cyfer, Pióro, Świdnicki (u)
20. Pawlicki, Fajfer, Miedziński, Skupień
Bieg dodatkowy o miejsce rezerwowego w półfinale. Polis, Jasiński

1/4 IMP w Rawiczu:
1. 
Tobiasz Musielak – 14 (3,2,3,3,3)
2. Grzegorz Walasek – 12 (2,1,3,3,3)
3. Kacper Gomólski – 11 (3,3,3,2,-)
4. Patryk Dudek – 11 (3,2,1,3,2)
5. Marcin Nowak – 10 (2,2,2,1,3)
6. Przemysław Pawlicki – 10 (2,3,2,2,1)
7. Bartosz Smektała – (0,0,3,3,3)
8. Jakub Miśkowiak – (1,3,2,1,2)
————
9. Damian Dróżdż – 8+3  (2,3,2,0,1)
————
10. Damian Baliński – 8+2  (3,1,0,2,2)
11. Kevin Fajfer – (0,0,1,2,2)
12. Daniel Kaczmarek – (1,2,1,0,0)
13. Mirosław Jabłoński – (1,1,1,1,0)
14. Michał Gruchalski – (1,1,0,1,1)
15. Szymon Szlauderbach – (0,0,0,0,1)
16. Fabian Ragus – (0,0,0,0,0)
17. Jakub Osyczka – (0)
18. Kacper Grzelak – ns

Bieg po biegu:
1. Baliński, Dróżdż, Gruchalski, Szlauderbach
2. Dudek, Nowak, Miśkowiak, Ragus
3. Musielak, Walasek, Kaczmarek, Smektała
4. Gomólski, Pawlicki, Jabłoński, Fajfer
5. Gomólski, Dudek, Baliński, Smektała
6. Miśkowiak, Kaczmarek, Jabłoński, Szlauderbach
7. Pawlicki, Musielak, Gruchalski, Ragus
8. Dróżdż, Nowak, Walasek, Fajfer
9. Musielak, Miśkowiak, Fajfer, Baliński
10. Walasek, Pawlicki, Dudek, Szlauderbach
11. Smektała, Nowak, Jabłoński, Gruchalski
12. Gomólski, Dróżdż, Kaczmarek, Ragus
13. Walasek, Baliński, Jabłoński, Ragus
14. Musielak, Gomólski, Nowak, Szlauderbach
15. Dudek, Fajfer, Gruchalski, Kaczmarek
16. Smektała, Pawlicki, Miśkowiak, Dróżdż
17. Nowak, Baliński, Pawlicki, Kaczmarek
18. Smektała, Fajfer, Szlauderbach, Ragus
19. Walasek, Miśkowiak, Gruchalski, Osyczka
20. Musielak, Dudek, Dróżdż, Jabłoński
Bieg dodatkowy. Dróżdż, Baliński