Pewne zwycięstwo

W pierwszym meczu na własnym terenie w tegorocznych rozgrywkach, Jamalex Polonia 1912 Leszno wysoko pokonała ACK UTH Rosę Radom 92:73.

To było pierwsze spotkanie u siebie po latach na pierwszoligowych parkietach dla Leszna. Wypadło ono całkiem okazale, bowiem nasz zespół nie dał żadnych szans rywalowi.

Już początek zawodów pokazał, jak mocno zmobilizowani są gospodarze. Wykorzystywali każdy, nawet najmniejszy błąd przyjezdnych i byli przy tym bardzo skuteczni. Grali efektownie, co mogło podobać się licznie zgromadzonej w rydzyńskiej hali publiczności. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 32:15. Poloniści nie zwalniali tempa także w drugiej partii. Choć goście złapali właściwy rytm, udało się powiększyć i tak pokaźną przewagę. Do przerwy było aż 53:33.

W trzeciej ćwiartce, podopieczni Łukasza Grudniewskiego starali się kontrolować wydarzenia boiskowe, nie dając rozpędzić się radomianom. Prym wiedli przede wszystkim Stanferd Sanny i Jakub Koelner. W późniejszej części brylował także Maciej Rostalski. W ostatniej odsłonie, w szeregach miejscowych pojawiło się nieco rozluźnienia. Rywal oczywiście to wykorzystał i zmniejszył nieco stratę, jednak w ostatecznym rozrachunku, to beniaminek okazał się lepszy i triumfował w stosunku 92:73.

Wyniki w poszczególnych kwartach: 32:15, 21:18, 20:14, 19:26

Punkty dla Jamalex Polonii 1912 Leszno zdobywali: Koelner 16, Sanny 15, Rostalski 13, Milczyński 10, Stępień, Malona, Sirijatowicz i Trubacz po 8 oraz Kiwilsza 6.