Pewne zwycięstwo gospodarzy

Ważne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Polonii 1912 Leszno. Gospodarze pokonali Zefkę Kobylą Górę gładko, w stosunku 3:0.

Sobotni mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Podopieczni Karola Misia stworzyli kilka dogodnych sytuacji, w których brakowało wyłącznie precyzji w wykończeniu. Na pierwszego gola przyszło nam czekać do 25. minuty. Ze sporej odległości uderzył Michał Płocharczyk, otwierając wynik tego meczu. Tuż przed przerwą miejscowi mieli doskonałą okazję, aby powiększyć prowadzenie. Fatalnie rzut karny wykonał jednak strzelec pierwszej bramki i po 45 minutach gospodarze prowadzili skromnie 1:0.

Druga połowa była dla biało-czerwonych przysłowiową “kropką nad i”. Najpierw w 58. minucie futbolówkę w siatce rywali umieścił Karol Smołą, a chwilę później drugą bramkę w tym meczu zainkasował Michał Płocharczyk, ustalając wynik meczu na 3:0. Swoje spotkanie wygrała również Victoria Skarszew, a zatem na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Polonia 1912 Leszno nadal jest liderem zmagań, z punktem przewagi nad ekipą ze Skarszewa.