Pedersen ponownie triumfuje w SEC



W niedzielny wieczór rozegrano drugą rundę Speedway European Championship. Podobnie jak w pierwszym turnieju, i w drugim zwyciężył Nicki Pedersen. Duńczyk prowadzi także w klasyfikacji generalnej.

Wyniki: 
1. Nicki Pedersen (3,1,2,1,3) 10+1 miejsce w finale
2. Emil Sajfutdinow (2,2,3,3,3) 13+2 miejsce w finale
3. Patryk Dudek (3,3,1,2,2) 11+3 miejsce w finale
4. Martin Vaculik (3,3,3,3,2) 14+wykluczenie w finale
5. Peter Kildemand (2,3,2,3,2) 12
6. Jurica Pavlic (2,2,1,3,1) 9
7. Andrzej Lebiediew (1,1,2,2,2) 8
8. Maksim Bogdanow (1,1,3,0,3) 8
9. Janusz Kołodziej (2,2,0,2,0) 6
10. Andreas Jonsson (1,3,0,1,D) 5
11. Jonas Davidsson (3,1,0,0,1) 5
12. Adrian Miedziński (0,2,1,1,1) 5
13. Tomasz Gollob (0,0,0,1,3) 4
14. Witalij Biełousow (0,0,3,0,1) 4
15. Kenni Larsen (0,0,1,2,0) 3
16. Martin Smolinski (1,W,2,0,W) 3
R1. Siergiej Agalcow – nie startował
R2. Michał Litwinow – nie startował

Bieg po biegu: 
1. N. Pedersen, P. Kildemand, A. Jonsson, K. Larsen
2. P. Dudek, J. Pavlic, M. Smolinski, W. Biełousow
3. J. Davidsson, J. Kołodziej, M. Bogdanow, T. Gollob
4. M. Vaculik, E. Sajfutdinow, A. Lebiediew, A. Miedziński
5. M. Vaculik, J. Pavlic, N. Pedersen, T. Gollob
6. A. Jonsson, E. Sajfutdinow, J. Davidsson, W. Biełousow
7. P. Dudek, J. Kołodziej, A. Lebiediew, K. Larsen
8. P. Kildemand, A. Miedziński, M. Bogdanow, M. Smolinski (W)
9. W. Biełousow, N. Pedersen, A. Miedziński, J. Kołodziej
10. M. Bogdanow, A. Lebiediew, J. Pavlic, A. Jonsson
11. E. Sajfutdinow, M. Smolinski, K. Larsen, T. Gollob
12. M. Vaculik, P. Kildemand, P. Dudek, J. Davidsson
13. E. Sajfutdinow, P. Dudek, N. Pedersen, M. Bogdanow
14. M. Vaculik, J. Kołodziej, A. Jonsson, M. Smolinski
15. J. Pavlic, K. Larsen, A. Miedziński, J. Davidsson
16. P. Kildemand, A. Lebiediew, T. Gollob, W. Biełousow
17. N. Pedersen, A. Lebiediew, J. Davidsson, M. Smolinski (W)
18. T. Gollob, P. Dudek, A. Miedziński, A. Jonsson (D)
19. M. Bogdanow, M. Vaculik, W. Biełousow, K. Larsen
20. E. Sajfutdinow, P. Kildemand, J. Pavlic, J. Kołodziej

Bieg barażowy:
21. P. Dudek, N. Pedersen, P. Kildemand, J. Pavlic

Finał:
22. N. Pedersen, E. Sajfutdinow, P. Dudek, M. Vaculik (W)
 

Klasyfikacja po dwóch turniejach:

1.  Nicki Pedersen 27
2.  Emil Sajfutdinow 26
3.  Peter Kildemand 23
4.  Martin Vaculik 21
5.  Janusz Kołodziej 20
6.  Patryk Dudek 16
7.  Maksim Bogdanow 16
8.  Andrzej Lebiediew 15
9.  Andreas Jonsson 14
10.  Adrian Miedziński 14
11.  Tomasz Gollob 13
12.  Jurica Pavlic 12
13.  Jonas Davidsson 10
14.  Kenni Larsen 9
15.  Martin Smolinski 8

Piotr Walkowiak