Pedersen drugi w GP Łotwy



Krzysztof Kasprzak okazał się najlepszy w finale Grand Prix Łotwy, które rozegrano na torze w Daugavpils. Drugie miejsce zajął Nicki Pedersen. Ze świetnej strony pokazał się także Kenneth Bjerre.

Popularny Kenio był o krok od uplasowania się na podium, gdyż wywalczył on czwarte miejsce.

Klasyfikacja Grand Prix Łotwy:
1. Krzysztof Kasprzak (3,2,2,3,2,2,3) 17
2. Nicki Pedersen (2,2,3,3,3,3,2) 18
3. Greg Hancock (3,1,3,3,2,3,1) 16
4. Kenneth Bjerre (3,0,1,2,3,2,0) 11
5. Kjastas Puodżuks (2,3,1,2,1,1) 10
6. Matej Zagar (1,2,1,3,1,1) 9
7. Tai Woffinden (0,3,1,1,3,0) 8
8. Troy Batchelor (1,1,2,2,2,0) 8
9. Niels Kristian Iversen (0,3,2,2,D) 7
10. Chris Holder (2,0,3,1,0) 6
11. Fredrik Lindgren (1,2,3,0,0) 6
12. Andreas Jonsson (0,0,2,1,3) 6
13. Martin Smolinski (2,1,0,1,2) 6
14. Jarosław Hampel (3,0,0,0,1) 4
15. Chris Harris (0,3,0,0,D) 3
16. Andrzej Lebiediew (1,1,0,0,1) 3

Bieg po biegu:
1. G. Hancock, M. Smolinski, M. Zagar, N. K. Iversen
2. K. Bjerre, N. Pedersen, T. Batchelor, T. Woffinden
3. K. Kasprzak, Ch. Holder, F. Lindgren, Ch. Harris
4. J. Hampel, K. Puodżuks, A. Lebiediew, A. Jonsson
5. N. K. Iversen, F. Lindgren, T. Batchelor, J. Hampel
6. T. Woffinden, K. Kasprzak, G. Hancock, A. Jonsson
7. K. Puodżuks, N. Pedersen, M. Smolinski, Ch. Holder
8. Ch. Harris, M. Zagar, A. Lebiediew, K. Bjerre
9. Ch. Holder, N. K. Iversen, T. Woffinden, A. Lebiediew
10. G. Hancock, T. Batchelor, K. Puodżuks, Ch. Harris
11. F. Lindgren, A. Jonsson, K. Bjerre, M. Smolinski
12. N. Pedersen, K. Kasprzak, M. Zagar, J. Hampel
13. N. Pedersen, N. K. Iversen, A. Jonsson, Ch. Harris
14. G. Hancock, K. Bjerre, Ch. Holder, J. Hampel
15. K. Kasprzak, T. Batchelor, M. Smolinski, A. Lebiediew
16. M. Zagar, K. Puodżuks, T. Woffinden, F. Lindgren
17. K. Bjerre, K. Kasprzak, K. Puodżuks, N. K. Iversen (D)
18. N. Pedersen, G. Hancock, A. Lebiediew, F. Lindgren
19. T. Woffinden, M. Smolinski, J. Hampel, Ch. Harris (D)
20. A. Jonsson, T. Batchelor, M. Zagar, Ch. Holder

21. Półfinał I: N. Pedersen, K. Bjerre, T. Woffinden, M. Zagar
22. Półfinał II: G. Hancock, K. Kasprzak, K. Puodżuks, T. Batchelor

23. Finał:  K. Kasprzak, N. Pedersen, G. Hancock, K. Bjerre

Piotr Walkowiak