Pedersen dopiero dziesiąty



W duńskim Holsted rozegrano w piątek trzeci finał Speedway European Championships. Zaskakująco słabo spisał się w nim Nicki Pedersen. 37-latek z 6 punktami zajął dziesiąte miejsce.

Klasyfikacja III rundy finału IME:
1. Emil Sajfutdinow (2,3,3,W,2,3) 13
2. Peter Kildemand (3,2,W,3,3,2) 13
3. Martin Vaculik (3,2,3,3,0,1) 12
4. Maksim Bogdanow (D,2,3,3,3,W) 11
5. Jurica Pavlic (3,3,1,1,3) 11
6. Niels Kristian Iversen (2,1,2,3,2) 10
7. Andreas Jonsson (0,3,3,2,1) 9
8. Michael Jepsen Jensen (3,2,1,2,1) 9
9. Janusz Kołodziej (2,3,1,0,2) 8
10. Nicki Pedersen (1,W,0,2,3) 6
11. Tomasz Gollob (0,1,2,2,U/-) 5
12. Jonas Davidsson (1,0,2,0,1) 4
13. Adrian Miedziński (1,W,2,1,0) 4
14. Andrzej Lebiediew (2,1,W,1,W) 4
15. Kenni Larsen (1,1,1,D) 3
16. Rasmus Jensen (2) 2
17. Kjastas Puodżuks (0,0,0,1,0) 1
18. Patrick Hougaard (1) 1

Bieg po biegu:
1. M. J. Jensen, A. Lebiediew, A. Miedziński, K. Puodżuks
2. P. Kildemand, J. Kołodziej, J. Davidsson, A. Jonsson
3. J. Pavlic, N. K. Iversen, K. Larsen, T. Gollob
4. M. Vaculik, E. Sajfutdinow, N. Pedersen, M. Bogdanow (D)
5. A. Jonsson, M. Bogdanow, N. K. Iversen, K. Puodżuks
6. E. Sajfutdinow, M. J. Jensen, K. Larsen, J. Davidsson
7. J. Pavlic, P. Kildemand, A. Lebiediew, N. Pedersen (W)
8. J. Kołodziej, M. Vaculik, T. Gollob, A. Miedziński (W)
9. M. Vaculik, J. Davidsson, J. Pavlic, K. Puodżuks
10. A. Jonsson, T. Gollob, M. J. Jensen, N. Pedersen
11. E. Sajfutdinow, N. K. Iversen, J. Kołodziej, A. Lebiediew (W)
12. M. Bogdanow, A. Miedziński, K. Larsen, P. Kildemand (W)
13. P. Kildemand, T. Gollob, K. Puodżuks, E. Sajfutdinow (W)
14. M. Bogdanow, M. J. Jensen, J. Pavlic, J. Kołodziej
15. M. Vaculik, A. Jonsson, A. Lebiediew, K. Larsen (D)
16. N. K. Iversen, N. Pedersen, A. Miedziński, J. Davidsson
17. N. Pedersen, J. Kołodziej, P. Hougaard, K. Puodżuks
18. P. Kildemand, N. K. Iversen, M. J. Jensen, M. Vaculik
19. M. Bogdanow, R. Jensen, J. Davidsson, A. Lebiediew (W), (T. Gollob – U/-)
20. J. Pavlic, E. Sajfutdinow, A. Jonsson, A. Miedziński

Bieg barażowy: 21. E. Sajfutdinow, P. Kildemand, J. Pavlic, N. K. Iversen (D)

Finał: 22. E. Sajfutdinow, P. Kildemand, M. Vaculik, M. Bogdanow (W)

Klasyfikacja generalna po III rundach SEC:
1. Emil Sajfutdinow (Rosja) 39
2. Peter Kildemand (Dania) 36
3. Martin Vaculik (Słowacja) 33
4. Nicki Pedersen (Dania) 33
5. Janusz Kołodziej (Polska) 28
6. Maksim Bogdanow (Łotwa) 27
7. Andreas Jonsson (Szwecja) 23
8. Jurica Pavlic (Chorwacja) 23
9. Andrzej Lebiediew (Łotwa) 19
10. Tomasz Gollob (Polska) 18
11. Adrian Miedziński (Polska) 18
12. Patryk Dudek (Polska) 16
13. Jonas Davidsson (Szwecja) 14
14. Kenni Larsen (Dania) 12
15. Martin Smolinski (Niemcy) 8

Piotr Walkowiak