Pawlicki liderem Piraterny



We wtorek odbyły się kolejne spotkania szwedzkiej Elitserien. Wśród czterech leszczyńskich reprezentantów najlepiej wypadł Piotr Pawlicki, zdobywca 14 punktów.

Losy meczu w Motali ważyły się do ostatniego biegu. Ostatecznie gospodarze przegrali z Dackarną Malilla 44:45. Świetnie spisał się Piotr Pawlicki, który zainkasował 13 punktów. Po słabym początku, ostatecznie dobrze wypadł Peter Kildemand, który w swoim dorobku zapisał 7 oczek.

W meczu VMS Elit Vetlanda z Masarną Avesta lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 50:40. 6 oczek dla miejscowych zdobył Tobiasz Musielak. Indianerna Kumla natomiast wysoko przegrała w Hallstavik z miejscową Rospiggarną 56:34. Z dorobkiem 5 punktów zawody zakończył Grzegorz Zengota.

Piraterna Motala: 44
1. Greg Hancock (D,1,2*,3,1*,0) 7+2
2. Jonas Davidsson (3,3,0,1) 7
3. Peter Kildemand (0,1,3,3) 7
4. Fredrik Engman (1,0,0) 1
5. Piotr Pawlicki (3,3,3,2,2) 13
6. Anton Rosén (0,0,0,1) 1
7. Victor Palovaara (3,1,1,3) 8

Dackarna Malilla: 45
1. Kacper Gomólski (2,3,2,2,1) 10
2. Rune Holta (D,2*,1*,1*) 4+3
3. Patryk Dudek (2*,3,2,3,3) 13+1
4. Maciej Janowski (3,2,2*,0) 7+1
5. Peter Ljung (2,1,2,0) 5
6. Alex Johansson (1*,0,0) 1+1
7. Mikael Max (2,1*,0,0,2) 5+1

Bieg po biegu:
1. J. Davidsson, K. Gomólski, G. Hancock (D), R. Holta (D) 3:2 (3:2)
2. V. Palovaara, M. Max, A. Johansson, A. Rosén 3:3 (6:5)
3. M. Janowski, P. Dudek, F. Engman, P. Kildemand 1:5 (7:10)
4. Pi. Pawlicki, P. Ljung, M. Max, A. Rosén 3:3 (10:13)
5. J. Davidsson, M. Janowski, V. Palovaara, A. Johansson 4:2 (14:15)
6. K. Gomólski, R. Holta, P. Kildemand, F. Engman 1:5 (15:20)
7. P. Dudek, M. Janowski, G. Hancock, J. Davidsson 1:5 (16:25)
8. P. Kildemand, G. Hancock, P. Ljung, M. Max 5:1 (21:26)
9. Pi. Pawlicki, K. Gomólski, R. Holta, A. Rosén 3:3 (24:29)
10. G. Hancock, P. Ljung, V. Palovaara, M. Max 4:2 (28:31)
11. V. Palovaara, M. Max, A. Rosén, A. Johansson 4:2 (32:33)
12. Pi. Pawlicki, P. Dudek, R. Holta, F. Engman 3:3 (35:36)
13. P. Kildemand, K. Gomólski, J. Davidsson, M. Janowski 4:2 (39:38)
14. P. Dudek, Pi. Pawlicki, G. Hancock, P. Ljung 3:3 (42:41)
15. P. Dudek, Pi. Pawlicki, K. Gomólski, G. Hancock 2:4 (44:45)

VMS Elit Vetlanda: 50 (90+3)
1. Bartosz Zmarzlik (3,3,2,3,3) 14
2. Tobiasz Musielak (1,3,0,2*) 6+1
3. Artiom Łaguta (2,3,3,2*,3) 13+1
4. Oliver Berntzon (0,2*,1,1) 4+1
5. Tai Woffinden (1*,1*,0) 2+2
6. Tomas H. Jonasson (2,2,1,2,3,1) 11
7. Kenny Wennerstam (0,0,0) 0

Masarna Avesta: 40 (90+2)
1. Krzysztof Kasprzak (2,1,3,1) 7
2. Kim Nilsson (0,0,T) 0
3. Joonas Kylmäkorpi (1,1*,3,2,0) 7+1
4. Leon Madsen (3,2,2,3,D,1) 11
5. Przemysław Pawlicki (0,2,1,0) 3
6. Ludvig Lindgren (1,0,1*) 2+1
7. Linus Sundström (3,3,0,0,2,2*) 10+1

Bieg po biegu:
1. B. Zmarzlik, K. Kasprzak, T. Musielak, K. Nilsson 4:2 (4:2)
2. L. Sundström, T. H. Jonasson, L. Lindgren, K. Wennerstam 2:4 (6:6)
3. L. Madsen, A. Łaguta, J. Kylmäkorpi, O. Berntzon 2:4 (8:10)
4. L. Sundström, T. H. Jonasson, T. Woffinden, Prz. Pawlicki 3:3 (11:13)
5. T. Musielak, L. Madsen, T. H. Jonasson, L. Lindgren 4:2 (15:15)
6. A. Łaguta, O. Berntzon, K. Kasprzak, K. Nilsson 5:1 (20:16)
7. B. Zmarzlik, L. Madsen, J. Kylmäkorpi, T. Musielak 3:3 (23:19)
8. A. Łaguta, Prz. Pawlicki, O. Berntzon, L. Sundström 4:2 (27:21)
9. L. Sundström, K. Kasprzak, T. H. Jonasson, T. Woffinden 3:3 (30:24)
10. L. Madsen, B. Zmarzlik, Prz. Pawlicki, K. Wennerstam 2:4 (32:28)
11. T. H. Jonasson, L. Sundström, L. Lindgren, K. Wennerstam 3:3 (35:31)
12. J. Kylmäkorpi, L. Sundström, O. Berntzon, T. Woffinden 1:5 (36:36)
13. A. Łaguta, T. Musielak, K. Kasprzak, L. Madsen (D) 5:1 (41:37)
14. B. Zmarzlik, J. Kylmäkorpi, T. H. Jonasson, Prz. Pawlicki 4:2 (45:39)
15. B. Zmarzlik, A. Łaguta, L. Madsen, J. Kylmäkorpi 5:1 (50:40)

Rospiggarna Hallstavik: 56
1. Jason Doyle (3,0,1,2*,2*) 8+2
2. Jacob Thorssell (1,0,2,1) 4
3. Andreas Jonsson (3,2,3,3,3) 14
4. Timo Lahti (0,1*,1,2) 4+1
5. Krzysztof Buczkowski (1*,1,1) 3+1
6. John Lindman (1,2,2*) 5+1
7. Martin Vaculik (3,3,3,3,3,3) 18

Indianerna Kumla: 34
1. Fredrik Lindgren (2,3,2,2,0) 9
2. Mirosław Jabłoński (0,0,0) 0
3. Niels Kristian Iversen (1*,3,0,3,1,1) 9+1
4. Grzegorz Zengota (2,2,1,W) 5
5. Antonio Lindbäck (3,2,2,D,D) 7
6. Adrian Cyfer (0,1*,0) 1+1
7. Joel Andersson (2,0,0,1) 3

Bieg po biegu:
1. J. Doyle, F. Lindgren, J. Thorssell, M. Jabłoński 4:2 (4:2)
2. M. Vaculik, J. Andersson, J. Lindman, A. Cyfer 4:2 (8:4)
3. A. Jonsson, G. Zengota, N. K. Iversen, T. Lahti 3:3 (11:7)
4. A. Lindbäck, J. Lindman, K. Buczkowski, J. Andersson 3:3 (14:10)
5. M. Vaculik, G. Zengota, A. Cyfer, J. Thorssell 3:3 (17:13)
6. F. Lindgren, A. Jonsson, T. Lahti, M. Jabłoński 3:3 (20:16)
7. N. K. Iversen, J. Thorssell, G. Zengota, J. Doyle 2:4 (22:20)
8. A. Jonsson, A. Lindbäck, T. Lahti, J. Andersson 4:2 (26:22)
9. M. Vaculik, F. Lindgren, K. Buczkowski, M. Jabłoński 4:2 (30:24)
10. M. Vaculik, A. Lindbäck, J. Doyle, N. K. Iversen 4:2 (34:26)
11. M. Vaculik, J. Lindman, J. Andersson, A. Cyfer 5:1 (39:27)
12. N. K. Iversen, T. Lahti, K. Buczkowski, A. Lindbäck 3:3 (42:30)
13. A. Jonsson, F. Lindgren, J. Thorssell, G. Zengota (W) 4:2 (46:32)
14. M. Vaculik, J. Doyle, N. K. Iversen, A. Lindbäck (D) 5:1 (51:33)
15. A. Jonsson, J. Doyle, N. K. Iversen, F. Lindgren 5:1 (56:34)

(n)