Pawlicki i Sajfutdinow zwycięscy



Udany wtorek w Elitserien mają za sobą drużyny reprezentowane przez zawodników Fogo Unii Leszno, Piotra Pawlickiego i Emila Sajfutdinowa. Zarówno Lejonen, jak i Piraterna wygrały swoje mecze.

Niezwykle zacięty przebieg miało starcie w Gislaved. Lwy, choć do dwunastego wyścigu przegrywały, zdołały odwrócić losy spotkania i ostatecznie pokonały na własnym torze aktualnego mistrza Szwecji, Rospiggarnę Hallstavik, 48:42. Wiodącą postacią w ekipie gospodarzy był Piotr Pawlicki, który zgromadził 13 punktów i bonus w pięciu startach.

W innym spotkaniu, Piraci zrewanżowali się za porażkę Masarnie, triumfując u siebie 49:40. Bonus pojechał jednak do Avesty. Po słabym początku, w drugiej fazie zawodów, przebudził się Emil Sajfutdinow. Rosjanin zainkasował 6 oczek z bonusem w czterech odsłonach.

Lejonen Gislaved: 48
1. Piotr Pawlicki (1*,3,3,3,3) 13+1
2. Maksym Drabik (2,2,1,1) 6
3. Chris Holder (3,2,0,3) 8
4. Samuel Masters (1,1*,3,3,1) 9+1
5. Hans Andersen (1*,2,0,2*) 5+2
6. Mathias Thörnblom (1,2,1*,0,3) 7+1
7. Kenny Wennerstam (0,0,0) 0

Rospiggarna Hallstavik: 42
1. Jason Doyle (3,3,1,2,0) 9
2. Max Fricke (0,0,3,2) 5
3. Andreas Jonsson (2,2,1*,1,2) 8+1
4. Jacob Thorssell (0,3,0,0) 3
5. Tomasz Jędrzejak (0,1*,1*,0) 2+2
6. Nick Porsing (2*,0,2) 4+1
7. Nike Lunna (3,3,2,2,1*) 11+1

Bieg po biegu:
1. J. Doyle, M. Drabik, Pi. Pawlicki, M. Fricke 3:3 (3:3)
2. N. Lunna, N. Porsing, M. Thörnblom, K. Wennerstam 1:5 (4:8)
3. Ch. Holder, A. Jonsson, S. Masters, J. Thorssell 4:2 (8:10)
4. N. Lunna, M. Thörnblom, H. Andersen, T. Jędrzejak 3:3 (11:13)
5. J. Thorssell, M. Drabik, M. Thörnblom, N. Porsing 3:3 (14:16)
6. J. Doyle, Ch. Holder, S. Masters, M. Fricke 3:3 (17:19)
7. Pi. Pawlicki, A. Jonsson, M. Drabik, J. Thorssell 4:2 (21:21)
8. S. Masters, N. Lunna, T. Jędrzejak, Ch. Holder 3:3 (24:24)
9. M. Fricke, H. Andersen, J. Doyle, M. Thörnblom 2:4 (26:28)
10. Pi. Pawlicki, N. Lunna, T. Jędrzejak, K. Wennerstam 3:3 (29:31)
11. M. Thörnblom, N. Porsing, N. Lunna, K. Wennerstam 3:3 (32:34)
12. S. Masters, M. Fricke, A. Jonsson, H. Andersen 3:3 (35:37)
13. Ch. Holder, J. Doyle, M. Drabik, J. Thorssell 4:2 (39:39)
14. Pi. Pawlicki, H. Andersen, A. Jonsson, T. Jędrzejak 5:1 (44:40)
15. Pi. Pawlicki, A. Jonsson, S. Masters, J. Doyle 4:2 (48:42)

Piraterna Motala: 49
1. Greg Hancock (2*,1,3,1,3) 10+1
2. Daniel Davidsson (3,1,0) 4
3. Emil Sajfutdinow (1,0,3,2*) 6+1
4. Krzysztof Buczkowski (0,2,1,1) 4
5. Niels Kristian Iversen (3,2,3,3,W) 11
6. Anders Mellgren (0,0,0) 0
7. Peter Karlsson (3,3,0,2*,3,3) 14+1

Masarna Avesta: 40
1. Przemysław Pawlicki (1,3,1,1,D) 6
2. Artur Czaja (0,1,3,0) 4
3. Tai Woffinden (2*,3,2,2) 9+1
4. Linus Sundström (3,2,2*,0,2) 9+1
5. Antonio Lindbäck (1*,2,1,D) 4+1
6. Joel Andersson (1*,0,0,2) 3+1
7. Kim Nilsson (2,2,0,1*) 5+1

Bieg po biegu:
1. D. Davidsson, G. Hancock, Prz. Pawlicki, A. Czaja 5:1 (5:1)
2. P. Karlsson, K. Nilsson, J. Andersson, A. Mellgren 3:3 (8:4)
3. L. Sundström, T. Woffinden, E. Sajfutdinow, K. Buczkowski 1:5 (9:9)
4. N. K. Iversen, K. Nilsson, A. Lindbäck, A. Mellgren 3:3 (12:12)
5. P. Karlsson, L. Sundström, D. Davidsson, J. Andersson 4:2 (16:14)
6. Prz. Pawlicki, K. Buczkowski, A. Czaja, E. Sajfutdinow 2:4 (18:18)
7. T. Woffinden, L. Sundström, G. Hancock, D. Davidsson 1:5 (19:23)
8. E. Sajfutdinow, A. Lindbäck, K. Buczkowski, K. Nilsson 4:2 (23:25)
9. A. Czaja, N. K. Iversen, Prz. Pawlicki, P. Karlsson 2:4 (25:29)
10. G. Hancock, P. Karlsson, A. Lindbäck, J. Andersson 5:1 (30:30)
11. P. Karlsson, J. Andersson, K. Nilsson, A. Mellgren 3:3 (33:33)
12. N. K. Iversen, T. Woffinden, K. Buczkowski, A. Czaja 4:2 (37:35)
13. P. Karlsson, E. Sajfutdinow, Prz. Pawlicki, L. Sundström 5:1 (42:36)
14. N. K. Iversen, T. Woffinden, G. Hancock, A. Lindbäck (D) 4:2 (46:38)
15. G. Hancock, L. Sundström, Prz. Pawlicki (D), N. K. Iversen (W) 3:2 (49:40)