Pawlicki i Michelsen w finałach IMŚJ



W niemieckim Stralsund rozegrano jeden z półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Z pozytywnym skutkiem przebrnęli przez niego zawodnicy Fogo Unii Leszno – Piotr Pawlicki oraz Mikkel Michelsen.

Młodszy z braci Pawlickich z 13 punktami okazał się zwycięzcą turnieju. 19-letni Duńczyk zajął drugie miejsce.

Wyniki zawodów RK IMŚJ w Straslund:
1. Piotr Pawlicki (3,3,2,3,2) 13
2. Mikkel Michelsen (3,2,2,3,1) 11+3
3. Nicklas Porsing (3,1,2,3,2) 11+2
4. Kacper Gomólski (2,2,1,2,3) 10+3
5. David Bellego (2,3,3,2,D) 10+2
6. Oliver Berntzon (1,3,3,0,3) 10+1
7. Ilja Czałow (3,1,3,2,1) 10+D
8. Kai Huckenbeck (2,1,1,1,3) 8
9. Adam Ellis (2,0,1,2,3) 8
10. Aleksadr Łoktajew (0,0,3,1,2) 6
11. Andrzej Lebiediew (1,3,2,D,U) 6
12. Stanisław Mielniczuk (0,2,0,1,2) 5
13. Michal Skurla (0,0,0,3,1) 4
14. Danny Maassen (1,2,1,0,0) 4
15. Joel Andersson (1,1,0,1,0) 3
16. Kenny Wennerstam (0,0,0,0,1) 1
17. Mark Riss – nie startował
18. Valentin Grobauer – nie startował
 
Bieg po biegu:
1. I. Czałow, K. Huckenbeck, J. Andersson, K. Wennerstam
2. N. Porsing, A. Ellis, A. Lebiediew, A. Łoktajew
3. M. Michelsen, K. Gomólski, D. Maassen, S. Mielniczuk
4. Pi. Pawlicki, D. Bellego, O. Berntzon, M. Skurla
5. O. Berntzon, K. Gomólski, K. Huckenbeck, A. Ellis
6. D. Bellego, D. Maassen, I. Czałow, A. Łoktajew
7. A. Lebiediew, S. Mielniczuk, J. Andersson, M. Skurla
8. Pi. Pawlicki, M. Michelsen, N. Porsing, K. Wennerstam
9. A. Łoktajew, Pi. Pawlicki, K. Huckenbeck, S. Mielniczuk
10. I. Czałow, M. Michelsen, A. Ellis, M. Skurla
11. D. Bellego, N. Porsing, K. Gomólski, J. Andersson
12. O. Berntzon, A. Lebiediew, D. Maassen, K. Wennerstam
13. M. Michelsen, D. Bellego, K. Huckenbeck, A. Lebiediew (D)
14. N. Porsing, I. Czałow, S. Mielniczuk, O. Berntzon
15. Pi. Pawlicki, A. Ellis, J. Andersson, D. Maassen
16. M. Skurla, K. Gomólski, A. Łoktajew, K. Wennerstam
17. K. Huckenbeck, N. Porsing, M. Skurla, D. Maassen
18. K. Gomólski, Pi. Pawlicki, I. Czałow, A. Lebiediew (U)
19. O. Berntzon, A. Łoktajew, M. Michelsen, J. Andersson
20. A. Ellis, S. Mielniczuk, K. Wennerstam, D. Bellego (D)
 
Bieg dodatkowy o miejsca 4-7:
21. K. Gomólski, D. Bellego, O. Berntzon, I. Czałow (D)
 
Bieg dodatkowy o miejsca 2-3:
22. M. Michelsen, N. Porsing

Piotr Walkowiak