Pawliccy w Unii, Kołodziej odchodzi

Na wtorkowej konferencji prasowej poinformowano, iż bracia Piotr i Przemysław Pawliccy będą występować w Unii w następnym sezonie. 
 Tym samym doniesienia o sprowadzeniu utalentowanych juniorów do macierzystego klubu stały się faktem. Z biało-niebieskimi pożegnał się natomiast Janusz Kołodziej.

– Sprowadzenie braci Pawlickich do Leszna będzie dla nas priorytetem tej zimy – mówił prezes Józef Dworakowski. Podobnego zdania byli bracia Pawliccy – Chcielibyśmy jeździć w ekstralidze, najlepiej w Lesznie – mówił Przemysław Pawlicki.

Na konferencji prasowej wszyscy potwierdzili wcześniejsze plany. – Cieszę się, że będę mógł ponownie jeździć w Lesznie. Pomimo wypożyczenia do innych klubów zawsze byłem myślami z Unią. Jeśli tylko miałem czas to przychodziłem na stadion i rozmawiałem z kolegami. Mam nadzieję, że w nowym sezonie powalczymy o finał – powiedział Przemysław Pawlicki.

Zawsze chciałem jeździć w Lesznie, bo tutaj się wychowałem. Postaramy się w nowym sezonie powalczyć o jak najwyższe cele – przyznał Piotr Pawlicki jr.

Przemek i Piotrek mieli ważny kontrakt z Unią i teraz podpisaliśmy aneks do końca sezonu 2012. Mamy najmłodszą drużynę w ekstralidze i myślę, że stać nas na finał. Moim marzeniem jest, aby czwórka naszych juniorów jeździła w finałach mistrzostw świata juniorów, a jeden z nich zdobył złoty medal – dodał prezes Józef Dworakowski.

Po dwóch sezonach sukcesów na przejście do drużyny tarnowskiej zdecydował się Janusz Kołodziej. – Dziękuję wszystkim kibicom w Lesznie za doping i za wsparcie w trudnych chwilach, jakie przechodziłem. Wiele z leszczyńskimi Bykami osiągnąłem i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie będzie podobnie, tylko w barwach innej drużyny – powiedział Janusz Kołodziej.

– To prawda, że Janusz w następnym sezonie nie będzie jeździł w Lesznie. Ma ważny kontrakt do końca miesiąca i po upływie tego terminu powiemy gdzie będzie jeździł. Możliwe, że powróci w rodzinne strony – powiedział Krzysztof Cegielski.

Łukasz Kaczmarek