Pawliccy i Zengota oficjalnie w UniiPotwierdziły się informacje, które podawaliśmy Państwu w ostatnich dniach. W Lesznie pozostaną bracia Przemysław i Piotr Pawliccy. Skład Byków uzupełnia Grzegorz Zengota, który do Unii przeniósł się z częstochowskiego Włókniarza.

Pod nieobecność Jarosława Hampela jednym z liderów leszczyńskiego klubu będzie Przemysław Pawlicki. Sezon 2013 będzie dla niego pierwszym w kategorii seniorów. Starszy z braci Pawlickich nie powinien mieć jednak z tym większych problemów, bo już minionym roku we wszystkich pojedynkach startował jako senior.

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej kontrakt z Unią Leszno podpisał również Piotr Pawlicki, który obok Tobiasza Musielak będzie podstawowym juniorem zespołu Romana Jankowskiego.

Do Unii dołączył również kolejny zawodnik z zewnątrz. Grzegorz Zengota jest wychowankiem zielonogórskiego Falubazu. W minionym sezonie reprezentował barwy Włókniarza Częstochowa, osiągając średnią 1,46 punktu na bieg.

Tym samym, Unia ma już właściwie gotowy skład na rywalizację w Enea Ekstralidze. Mimo wielu roszad w składzie, sternikom leszczyńskiego klubu udało się stworzyć bardzo ciekawy zespół. Na co stać będzie ekipę Romana Jankowskiego z pewnością odpowiedzą pierwsze pojedynki o punkty. Dodajmy, iż rozgrywki ruszają 1 kwietnia.

Daniel Nowak