Parkrun – rozpocznij bieganie!

Bieganie w Lesznie jest coraz popularniejsze. Ludzie biegają nie tylko sami, ale również w zorganizowanych spotkaniach biegowych. Jednym z takich spotkań jest Parkrun Leszno.

Parkrun Leszno obywa się co tydzień na Polanie Trzech Dębów przy Karczmie Borowej. Darmowy udział z pomiarem czasu daję możliwość nauczenia się biegania i przygotowania do startów w sezonie. Wyniki dostępne są na stronie internetowej, a możliwość porównania się z ludźmi z całego świata jest  motywująca. 23 stycznia Parkrun Leszno odbył się już po raz 123.

Biegamy zawsze w soboty, niezależnie od pogody. Parkrun pomaga w dyscyplinie, spotkania z biegaczami amatorami motywują. Zawsze można liczyć na wsparcie kolegów i organizatorów. Dystans 5 km ukończyć może każdy, nawet początkujący biegacze. W marcu w Lesznie ma odbyć się pierwszy półmaraton. Cieszę się, że zawody sportowe przychodzą do Leszna i takie imprezy wspierające zawodników pro i amatorów, jak Parkrun są u nas w – powiedział współorganizator, Jakub Wojciechowski z 3AthletePromo.

Więcej informacji na stronie organizatora.
Fotorelację z ostatniego biegu znajdą Państwo TUTAJ.

Jakub Wojciechowski
3AthletePromo