Panie pierwsze, panowie drudzyW miniony weekend rozegrane zostały dwa kręglarskie Turnieje Finałowe, w których brały udział ekipy Polonii 1912 Leszno. Kobiety o pierwsze miejsce walczyły w Lesznie, natomiast mężczyźni o złoto bili się w Tarnowie Podgórnym.

W Lesznie nie zawiodły panie, które choć przegrały niedzielną rywalizację z Tarnowem Podgórnym, okazały się być lepsze od rywalek, ze względu na większą zdobycz punktową po rundzie zasadniczej. Najlepszą leszczyńską kręglarką w niedzielnych zawodach była Kinga Konopa, zdobywczyni 601 punktów. W walce o podium rozgrywek nie liczyły się zespoły z Wronek i Tucholi.

Na obiekcie w Tarnowie Podgórnym triumfowali ex aequo, gospodarze oraz Polonia 1912. Złote medale zawisły na szyjach zawodników Alfy-Vector, natomiast leszczynianom przypadło srebro. Najskuteczniejszymi kręglarzami biało-czerwonych w niedzielnych zmaganiach byli Piotr Kieliba, 619 punktów i Mikołaj Konopka, 614 punktów. Dalsze pozycje zajęły drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego i Gostynia.

Łukasz Kaczmarek