Panie na 7., panowie na 10. miejscu

W miniony weekend w Gdańsku odbył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. W zawodach tych z różnym skutkiem radziły sobie drużyny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie.
W turnieju kobiet PWSZ został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Leszczynianki w fazie grupowej pokonały Politechnikę Poznańską 3:2 oraz uległy Politechnice Gdańskiej 0:3. W drugiej rundzie tenisistki stołowe z Leszna przegrały kolejno z: UAM-em Poznań 2:3 i Uniwersytetem Szczecińskim 1:3. W swoim ostatnim spotkaniu w Gdańsku, którego stawką było zajęcie siódmej lokaty, PWSZ Leszno pokonał Uniwersytet Medyczny z Poznania 3:2.

Słabiej na Pomorzu zaprezentowała się męska reprezentacja PWSZ, która ostatecznie rywalizację ukończyła na 10 pozycji. W całym turnieju leszczynianie wygrali tylko jeden mecz – w półfinale turnieju pocieszenia o miejsca 9-12 pokonali Gdański Uniwersytet Medyczny 3:0. W pozostałych spotkaniach ulegli Akademii Morskiej w Gdynii 1:3, Politechnice Poznańskiej 0:3 oraz Politechnice Gdańskiej.

Zwycięzcami zawodów zostały reprezentacje Uniwersytetu Gdańskiego.