Owal promuje rugby wśród dzieci



Klub Rugby Owal Leszno już po raz drugi zorganizował turniej w rugby TAG dla dzieci szkół podstawowych. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 10 drużyn. O 5 więcej aniżeli miało to miejsce w ubiegłym roku.

W wyniku spotkań w szkołach podstawowych na pokazowych lekcjach wf-u oraz późniejszej kontynuacji zajęć z rugby tag przez nauczycieli WF, a także dzieki dotacji z UM Leszna, udało zorganizować się turniej w Lesznie, w którym wzięło udział 10 zespołów. Zespoły rozgrywały mecze w dwóch kategoriach wiekowych: mini-żak i żak.
 
Wyniki:

w grupie mini-żak (kl. III-IV):
1) SP4 Chicago Fire
2) SP7 Siódemka
3) SP4 Czarne Yeti
5) SP1 Inferno
6) SP12 Płonące Orły
7) SP7 Wodogrzmoty Małe
 
w grupie żak (kl. V-VI)
1) SP4 Koksy z podwórka
2) SP1 Jedynka
3) SP4 Ci Fajni
 
Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Każda drużyna otrzymała dyplom oraz piłkę do rugby, zwycięzcy puchary, a szkoły pamiątkowe statuetki. Każdy zawodnik po zmaganiach w turnieju mógł posilić się małym poczęstunkiem.
 
W rugby TAG nie występują elementy szarży (ataku na zawodnika z piłką), zabroniona jest gra nogami, nie ma młynów oraz wrzutów do autów. Jest to najbardziej podstawowa, bezkontaktowa forma rugby, idealna do fizycznego rozwoju w szkolnej edukacji oraz jako wprowadzenie do rugby.