Owal aktualnie drugi w lidzeW niedzielę w Jarocinie odbyła się kolejna runda Wielkopolskiej Ligi Rugby Tag. W turnieju wzięło udział około 350 zawodników w 6 kategoriach wiekowych.

W kategorii mini żak wzięło udział 12 drużyn podzielonych na cztery grupy. Leszczyński Owal trafił do jednej grupy razem z BBRC Łódź i Szkołą Podstawową nr 16 z Kalisza. Leszczynianie zajęli tam drugie miejsce, co dało możliwość gry o miejsca 5-8.

W pierwszym meczu półfinałowym nasi młodzi gracze pokonali dobrze znaną Husarię Kalisz 4:3. W spotkaniu o piąte miejsce doszło do konfrontacji ze Spartą Jarocin. W zasadniczej części gry padł remis. W dogrywce złote przyłożenie zdobyli jednak Spartanie, więc Owal musiał zadowolić się szóstą lokatą.

Zdobyte punkty umocniły leszczyńską drużynę na drugim miejscu w Wielkopolskiej Lidze Rugby TAG. W turnieju wzięły udział również drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Leszna. W kategorii mini żak zajęli czwartą, a w żak trzecią lokatę.

Wynik cieszy zwłaszcza, że przyjechaliśmy w mocno okrojonym składzie i cały turniej zagraliśmy bez rezerwowych. Chłopcy pokazali charakter i dużą wolę walki w decydujących momentach, a to dobrze wróży na przyszłość. Cieszy mnie również obecność szkoły z Leszna. Może udział w turnieju zachęci te dzieci do przyjścia do klubu i rozwijanie swoich umiejętności w dziedzinie Rugby. Przed nami jeszcze jeden turniej 7 czerwca w Poznaniu i postaramy się osiągnąć jak najlepszy wynik w końcówce sezonu – powiedział tuż po turnieju trener Owal Leszno, Paweł Konieczny.

(dan)