Otwarcie sezonu w Lesznie

Przed nami spotkanie 2 kolejki II ligi futsalu. W nadchodzącą sobotę w hali Trapez, Grupa Inwestycyjna Malepszy Futsal Leszno podejmie Elegant Orlika Mosinę.

Podopieczni Tomasza Krysiaka i Krzysztofa Kaczmarzyka po raz pierwszy w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. O tym, iż wsparcie ze strony kibiców, jest dodatkowym bodźcem dla naszego zespołu, nie trzeba nikomu przypominać. W zeszłorocznych rozgrywkach, aż 9 z 11 punktów, leszczynianie zdobyli w meczach domowych. Co ciekawe, najwyższe zwycięstwo odnieśli właśnie nad Mosiną (7:3).

Tym razem, o pełną pulę łatwo nie będzie. W letniej przerwie, rywal dokonał kilku znaczących wzmocnień, co już zdążyło przełożyć się na wyniki. W minioną niedzielę, Elegant Orlik wygrał turniej eliminacyjny Pucharu Polski. To jednak nie oznacza, że biało-czerwoni nie stoją na straconej pozycji. Na inaugurację, GI Malepszy Futsal pokonał na wyjeździe beniaminka Kowalski Team 4:1. Inaczej było w przypadku mosinian, którzy przegrali u siebie z M40.pl Poznań 1:3.

Powstrzymanie bardziej doświadczonego przeciwnika może okazać się trudne tym bardziej, że w szeregach gospodarzy zabraknie Patryka Przymusa i Filipa Walczaka. Pomimo ubytków kadrowych, triumf jest w zasięgu leszczyńskiej drużyny.

Początek potyczki o godzinie 16:00.
Wstęp na zawody stanowi program w cenie 5 zł.
Dzieci i młodzież do lat 18 za okazaniem legitymacji, wejście bezpłatne.

Łukasz Kaczmarek