Oświadczenie Unii Leszno

Sporo emocji wywołały wczorajsze wydarzenia, jakie miały miejsce na stadionie imienia Alfreda Smoczyka. Emocji nie brakowało również w gorących wywiadach udzielanych w czasie i po zawodach. Prezes Unii Leszno wydał oświadczenie w tej sprawie. Jego treść prezentujemy poniżej.
„Szanowni Kibice…

         Zarząd klubu UNIA LESZNO wraz z zawodnikami, trenerem i kierownictwem drużyny pragnie serdecznie podziękować WSZYSTKIM Kibicom, którzy tak licznie dopingowali naszą drużynę w niedzielnym meczu z zespołem Unibax Toruń.

Mając na uwadze Waszą wspaniałą postawę, stworzoną atmosferę na naszym stadionie oraz wytrwałość w trakcie niedzielnego meczu, wyrażamy daleko idące zdziwienie komentarzami Prezesa Wojciecha Stępniewskiego oraz Menadżera Sławomira Kryjoma odnośnie zamknięcia dla publiczności stadionu im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Protestujemy przeciwko tego rodzaju metodzie zastępczej rywalizacji sportowej. Postępowanie mające na celu wywarcie presji wobec sędziego prowadzącego zawody oraz prowokowanie przez Sławomira Kryjoma  kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu na stadionie oceniamy jako naganne, nieetyczne i nie mające nic wspólnego ze sportową rywalizacją.

Życzenia Sławomira Kryjoma pod adresem naszych żużlowców odnośnie odniesienia kontuzji w przyszłości oraz leczenia szpitalnego pozostawiamy wyłącznie do Państwa oceny.

Dziękujemy Wam serdecznie za wsparcie w tym trudnym dla nas sezonie – sezonie pełnym dramaturgii i przeciwności losu, które dotknęły naszych zawodników. Dziękujemy za to, że byliście i jesteście z nami. W dużej  mierze to dzięki Wam Kibicom, udało nam się dotrzeć do półfinału i odnieść zwycięstwo we wczorajszym, bardzo trudnym dla nas meczu.

Dziękujemy zwłaszcza za to, że potraficie być z Drużyną na dobre i na złe.”

Józef Dworakowski
Prezes Zarządu
Unia Leszno S.S.A

Daniel Nowak