Ostrowski sprawdzian zaliczony

SONY DSC

W dobrym stylu w sezon weszli piłkarze Polonii 1912 Leszno. Podopieczni trenera Jędrzeja Kędziory pokonali na własnym boisku Ostrovię Ostrów Wlkp. 3:2.

Jako pierwsi w stuprocentowej sytuacji, po błędzie leszczyńskiej obrony, spudłowali przyjezdni. Zimny prysznic wylany na głowę naszych zawodników wyraźnie podziałał. Już w 5 minucie, po rzucie rożnym, piłkę do bramki rywali wpakował niezawodny Artur Krawczyk. Po niespełna 20 minutach gry mieliśmy już 2:0, a bramkę na swoim koncie zapisał Łukasz Glapiak. Gdy wydawało się, że Poloniści kontrolują grę, groźniej zaatakowali gracze Ostrovii. Po jednej z kontr gości zakończył się faulem Jakuba Krzyżostaniaka w polu karnym, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem “jedenastki” okazał się Daniel Kaczmarek i na tablicy wyników mieliśmy już tylko 2:1 dla gospodarzy. Kiedy wydawało się, że przy takim wyniku oba zespoły będą schodził na przerwę, nie popisał się obrońca Ostrovii, który w polu karnym sfaulował Glapiaka. Z zimną krwią karnego na gola zamienił popularny “Krawiec”, dzięki czemu mieliśmy już 3:1 dla Polonii.

W drugiej połowie nasz zespół oddał inicjatywę przyjezdnym, którzy nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie świetnie dysponowanego tego dnia Krzyżostaniaka. Mimo kilku naprawdę dogodnych okazji do strzelenia gola, ta sztuka udała im się dopiero w 89 minucie za sprawą Tomasza Kempińskiego. W doliczonym czasie gry, wynik nie uległ już zmianie i to Polonia wywalczyła pierwsze trzy punkty w tym sezonie.

Polonia 1912 Leszno 3:2 Ostrovia Ostrów Wlkp.
1:0 Krawczyk 5′
2:0 Glapiak 12′
2:1 Kaczmarek 17′
3:1 Krawczyk 43′