Ósme zwycięstwo juniora starszego

W sobotę 15 października drużyna Juniorów Starszych podejmowała na własnym boisku Olimpię Koło plasującą się na ostatnim miejscu w tabeli. Dwunasty mecz w sezonie i po raz kolejny Poloniści nie mogą skorzystać ze wszystkich swoich zawodników. Leszczynianie mieli ze spokojem zagrać na „zero” z tyłu, co udało się pierwszy raz w tym sezonie.

Dobra gra obronna cieszy jeszcze bardziej, gdy strzela się cztery bramki i zdecydowanie wygrywa się mecz. Piłkarze z Leszna zaczęli trochę nerwowo, lecz z upływem czasu opanowali sytuację na boisku i trafiali do siatki gości. Pierwsza bramka padła po błędzie rywala w obronie, z piłką w pole karne wbiega Maciej Śliwa i dogrywa na siódmy metr przed bramką do Mikołaja Loksia, który zdobywa pierwszego gola w tym meczu. Chwilę później było już 2:0 dla Polonii. Dobrą akcję kończy dokładnym strzałem Mateusz Pijanowski. Drużyna gości ambitnie atakowała i próbowała zdobyć bramkę kontaktową. Bardzo dobrze spisywał się bramkarz Mateusz Chudziak broniąc akcję „sam na sam”, a z minuty na minuty defensywa leszczyńska popełniała mniej błędów i szybko rozbijała próby ataków na ich bramkę. Do przerwy wynik się nie zmienił i gospodarze schodzą z dwu bramkową zaliczką.

Druga połowa, to jeszcze lepsza gra w obronie Polonii i coraz śmielsze kontry gości. Drużyna z Koła nie potrafiła skierować piłki do siatki polonistów. Goście opadali z sił, a wtedy leszczynianie dobili Olimpię strzelając trzecią bramkę. Krzysztof Jankowski otrzymuję piłkę zagraną za obrońców w pole karne i dogrywa do wbiegającego Krzysztofa Hofmana, który z najbliższej odległości nie pomylił się i zdobył gola. W końcówce meczu Marcin Piotrowiak ustala wynik na 4:0, a poloniści dopisują kolejne trzy punkty w tabeli. To już 8 zwycięstwo w sezonie.

Juniorzy Starsi Polonii Leszno zajmują 3 miejsce w Lidze Wielkopolskiej z dorobkiem 24 punktów. Nad czwartą drużyną z Szamotuł mają aż 5 punktów przewagi. W następnym meczu zmierzą się z Polonią Środą Wielkopolską, która plasuje się na 6 miejscu z sześcioma punktami straty do polonistów