Ósemka oddala się

W środowym spotkaniu Ford Germaz Ekstraklasy kolejną porażkę zanotowała drużyna MKS Tęczy Leszno. Tym razem lepsze były koszykarki Artego Bydgoszcz.
Mecz z Artego miał być okazją zbliżenia się do pierwszej ósemki Ford Germaz Ekstraklasy. Ewentualny triumf nad bydgoszczankami znacznie poprawiłby lokatę leszczyńskiego klubu w ligowej tabeli. Już początek spotkania w hali Trapez zwiastował emocje. Mimo, że nasze Panie nieźle zagrały początek pojedynku, to kilka kolejnych minut wystarczyło, by uzyskaną przewagę roztrwonić. Do przerwy przyjezdne prowadziły, ale tylko dwoma oczkami i ostateczny wynik wciąż był sprawą otwartą.

Po zmianie stron minimalna przewaga nadal była po stronie bydgoszczanek. W szeregi gospodyń wkradało się sporo nerwowości. Emocji nie brakowało również wśród kibiców, którzy niekiedy nie mogli zrozumieć decyzji sędziego. Już kilka minut przed końcem stało się jasnym, że Tęcza tego meczu nie wygra. Naszym Paniom nie można jednak odmówić waleczności. Znów zawiodła skuteczność, ale sporo błędów miało miejsce również w obronie. Ostatecznie po niezwykle nerwowym meczu Tęcza Leszno przegrała z Artego Bydgoszcz 59:67.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Sissoko 18, Freeman 11, Urbaniak 9, Grabowska 6, Bednarczyk 5, Kuncewicz 4, Chomicka i Gala po 3.

Daniel Nowak