Olsztyn silniejszy

Po dwóch zwycięstwach w lidze, tym razem porażkę ponieśli leszczyńscy piłkarze ręczni. Real Astromal przegrał na wyjeździe z Warmią Traveland Olsztyn 27:35.

Faworyt z Olsztyna udowodnił swoją wyższość. Już od samego początku meczu narzucił trudne warunki i zaczął seryjnie trafiać do leszczyńskiej bramki. Po kilku minutach, gospodarze prowadzili 4:0. Przewaga ta stopniowo zaczęła rosnąć i po 20 minutach było już 13:6. Nieco lepiej podopieczni Ryszarda Kmiecika spisali się w kolejnej fazie, dzięki czemu do przerwy przegrywali tylko 13:16. Na starcie drugiej odsłony, przyjezdni zbliżyli się do rywala na jedną bramkę i wydawało się, że mogą powalczyć o korzystny rezultat. Niestety, w następnym okresie dużo skuteczniej zagrała Warmia i to ona zgarnęła trzy punkty, triumfując przed wałsną publicznością 35:27.

Bramki dla Realu Astromalu zdobywali: M.Wierucki 7, H. Szkudelski i Łuczak po 5, Misiaczyk 4, Wesołek i Giernas po 2 oraz Krystkowiak i J. Wierucki po 1.