Olsztyn pokazał mocW spotkaniu 9 kolejki I ligi, Real Astromal Leszno wysoko przegrał na wyjeździe z liderem tabeli, Warmią Traveland Olsztyn, 15:25.

Zdecydowanym faworytem sobotniej konfrontacji byli gospodarze, którzy na własnym parkiecie nie zaznali jeszcze w tym sezonie goryczy porażki. Mogliśmy zatem pokusić się o sprawienie miłej niespodzinaki.

Ku zaskoczeniu miejscowej publiczności, początkowe fragmenty należały do leszczynian. Przez nieco ponad kwadrans, byli oni o jedną bramkę przed rywalem. Wszystko wskazywało na to, że zejdziemy do szatni z prowadzeniem. Nic bardziej mylnego. W końcówce pierwszej odsłony, przeciwnik wszedł na wyższe obroty, dzięki czemu przegonił przyjezdnych i było 10:8.

Pierwsze pięć minut drugiej części również były dosyć wyrównane. Goście, choć przegrywali, utrzymywali kontakt z olsztynianami i mieli realną szansę na wygraną. Niestety, w kolejnym okresie, podopieczni Macieja Wieruckiego razili nieskutecznością natomiast miejscowi finalizowali niemalże każdą akcję. Koniec końców, Real Astromal poległ w stolicy Warmii i Mazur, przegrywając wyraźnie, bo aż 15:25.

Łukasz Kaczmarek