Oleśnica poległa w Lesznie

W sobotę koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno zainaugurowali rozgrywki ligowe na własnym parkiecie. Miejscowi kibice byli świadkami przekonującego zwycięstwa nad KK Oleśnica.

Podopieczni trenera Grudniewskiego bardzo dobrze weszli mecz. W pierwszej połowie szczególnie korzystnie układała się gra w ofensywie. W efekcie miejscowi wysoko wygrali pierwszą kwartę 22:10. Druga ćwiartka była już tylko potwierdzeniem dominacji miejscowych. Wynik do przerwy brzmiał 45:20 i losy meczu były już właściwie rozstrzygnięte.

Po zmianie stron wysokie tempo tego meczu nieco spadło. Leszczynianie skupili się na obronie pokaźnej przewagi. W ostatniej kwarcie na parkiet weszli gracze rezerwowi. Koszykarze z Oleśnicy nie byli jednak w stanie zniwelować straty z pierwszej połowy. Mimo wygranej ostatniej ćwiartki w stosunku 12:10, wynik brzmiał dla nich bardzo niekorzystnie. Jamalex Polonia 1912 Leszno wygrała wysoko 74:49 i wciąż pozostaje niepokonaną drużyną w rozgrywkach II ligi.

Punkty dla Leszna zdobywali: Sirijatowicz 17, Paszek 11, Milczyński 10, Sobkowiak i Jankowiak po 8, Sanny i Malinowski po 7 oraz Krówczyński 6.