Oleśnica bez szans

Leszczyńscy kibice przyzwyczajeni są już do ligowych zwycięstw, które z meczu na mecz notują koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno. Kolejne odnieśli w Oleśnicy. Tym razem triumfowali 78:56.

Gospodarze równorzędną walkę z liderem tabeli II ligi prowadzili jedynie w pierwszej połowie. Inaugurcyjna kwarta zakończyła się nieznacznym zwycięstwem leszczynian 20:17. W drugiej mieliśmy remis i do przerwy Jamalex Polonia 1012 prowadziła minimalnie.

Druga połowa była już popisem gry w wykonaniu podopiecznych Łukasza Grudniewskiego. Z każdą minutą przewaga leszczynian rosła, aby na końcu wynieść 22 punkty. Ostatecznie nasi koszykarze pokonali Oleśnicę w stosunku 78:56.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Sanny – 21, Rostalski – 15, Sirijatowicz – 14, Paszek – 10, Milczyński – 6, Krówczyński i Sobkowiak – po 5 i Nowak – 2.