Ograli sąsiada

Po zaciętym spotkaniu w ramach rozgrywek I ligi, Real Astromal Leszno pokonał sąsiada z tabeli, Kar-Do Spójnię Gdynia 37:34. Dzięki zwycięstwu, podopieczni Ryszarda Kmiecika zanotowali awans na 8. miejsce.

Świetne widowisko w Hali Trzynastka obejrzała zgromadzona publiczność. Przedostatnie spotkanie na własnym parkiecie Realu Astromal było niezwykle efektowne i, co najważniejsze, szczęśliwe dla gospodarzy. Do wygranej podopiecznnych Ryzarda Kmiecika przyczyniła się przede wszystkim gra zespołowa. Leszczyńscy szczypiorniści pokazali charakter, w pierwszej odsłonie, idąc na wymianę ciosów z rywalem. Atak, wyglądał na tyle dobrze, że zawodnicy trafiali do siatki nawet przy osłabieniach. Wynik 17:15 do przerwy cieszył, ale też nie dawał żadnej pewności. Druga połowa to kontynuacja wspaniałej passy miejscowej drużyny. Zachwycać mogła kombinacja oraz różnorodność przeprowadzanych akcji. Goście nie potrafili znaleźć recepty na powstrzymanie, najskuteczniejszego tego dnia, Macieja Wieruckiego. Zabrakło im opanowania w rozegraniu. Czwarta ekipa ubiegłego sezonu skrzętnie wykorzystała potknięcia gdynian i wygrała 37:34.

Bramki dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: M. Wierucki 16, Giernas 7, Misiaczyk 3, Łuczak, J. Wierucki, Meissner i Przekwas po 2 oraz Krystkowiak, Kajzer i Nowak po 1.

Łukasz Kaczmarek