Ograli Orła

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli leszczyńscy piłkarze. Tym razem, Polonia 1912 wygrała na własnym boisku z Orłem Mroczeń 3:1.

Polonia, mająca za sobą, choć burzliwy, to jednak dobry okres, była faworytem meczu 12 kolejki IV ligi. Do Leszna zawitał bowiem trzynasty zespół tabeli, Orzeł Mroczeń.

Od pierwszego gwizdka sędziego, podopieczni Zenona Janowicza ruszyli do ataku, chcąc jak najszybciej objąć prowadzenie. W 9 minucie bliski szczęścia był Patryk Kowalski, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki. Swego, Poloniści dopięli dziesięć minut później, kiedy to do siatki rywali trafił Michał Płocharczyk. Na drugiego gola leszczynian, kibice musieli czekać do 36 minuty. Wtedy to na raty bramkarza gości pokonał Łukasz Bugzel. Ambitnie walcząca drużyna Orła, jeszcze przed przerwą zmniejszyła straty. W doliczonym czasie gry, sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla Mroczenia za zbyt długie przytrzymanie futbolówki w parterze przez obrońców gospodarzy. Mimo, iż mur naszej ekipy na linii bramkowej tworzyła cała jedenastka, to nie był on na tyle szczelny, by zatrzymać uderzenie Bartosza Mosia.

Po zmianie stron tempo spotkania opadło. Do 68 minuty, obie drużyny nie stworzyły sobie groźnych sytuacji podbramkowych. W 69 minucie niefrasobliwość defensywy Polonii mógł, a wręcz powinien wykorzystać Kamil Jurasik. Piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką. W odpowiedzi, swoje drugie trafienie mógł zanotować Płocharczyk, jednak kapitalną interwencją popisał się Łukasz Komar. W 79 minucie bliski wyrównania był jeden z zawodników przyjezdnych. Tym razem, sporymi umiejętnościami bramkarskimi popisał się Dariusz Szczerbal. Nie mający nic do stracenia Orzeł w 85 minucie przyjął trzeci cios od przeciwnika. Gola na 3:1 strzelił Dawid Ozimek. Ostatecznie, Leszno uciekło spod topora i zwyciężyło bardzo ambitny Mroczeń.

Polonia 1912 Leszno: Szczerbal – Olszak, Ozimek, Bugzel, Jankowski, Konieczny (78' Marciniak), Glapiak, Ceglarek, Krawczyk (64' Tomkowiak), Kowalski (74' Pawlicki), Płocharczyk

Orzeł Mroczeń: Komar – Godek, Biniek, Lorek, Moś (85' Posadzy), Gąszczak, Grądowy, Nowak, Janicki (76' Rabiega), Górecki, Jurasik