Lisnychenko kolejnym nabytkiemVitalij Lisnychenko w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy GI Malepszy Futsal Leszno. Dla biało-czerwonych to powinno być bardzo solidne wzmocnienie.

Pochodzący ze Sumy na wschodniej Ukrainie zawodnik w trakcie swojej futsalowej kariery reprezentował grające w Ekstraklasie SumDU Sumy oraz Cardinal Równe. Jeden sezon spędził też w ekstraklasie białoruskiej grając w UVD-Dinamo Grodno.

31-latek ostatnie trzy lata spędził w MOKS Białystok, strzelając w tym czasie w Futsal Ekstraklasie aż 41 goli. Ten fakt może okazać się niezwykle istotny w kontekście występów w GI Malepszy Futsal Leszno. W minionej kampanii leszczynianie byli bowiem drugim najsłabszym zespołem pod względem zdobytych bramek.

Sędziowie często zapisywali jego nazwisko również z innego powodu. Vitalij Lisnychenko jest również łowcą kartek. W okresie, w którym występował w Białymstoku zdobył ich aż 21, a tylko w minionym sezonie napominamy był 9-krotnie. W ubiegłym sezonie, gdy MOKS Białystok grał w hali Trapez Lisnychenko pauzował właśnie za kartki, a leszczynianie pokonali rywali 2:0.

Foto: Kurier Poranny