Odrobią zaległości

Dość niecodziennie, bo w środę, przyjdzie grać leszczyńskim koszykarzom. W zaległym meczu 13 kolejki, Jamalex Polonia 1912 zmierzy się u siebie z AZS Politechniką Poznań.

Zdecydowanym faworytem, co w tegorocznych rozgrywkach jest normą, są podopieczni Łukasza Grudniewskiego. Gospodarze powalczą z klubem ze stolicy Wielkopolski o piętnaste zwycięstwo.

Rywal, zajmujący obecnie ósme miejsce w lidze, przyjedzie do Leszna podbudowany ostatnim triumfem z Otmuchowem. Trener Waldemar Mendel liczy z pewnością na dobrą postawę trzeciego w klasyfikacji strzelców, Michała Wielechowskiego. Do tej pory zawodnik ten rzucił 255 punktów i ciekawe, jak zaprezentuje się na tle lidera tabeli. W szeregach miejscowych, pierwsze skrzypce powinien grać duet Nikodem Sirijatowicz oraz Stanferd Sanny. Oboje rzucają średnio 15 punktów na mecz i będą starali się o podtrzymanie swojej udanej passy. W pierwszym starciu obu ekip, poznaniacy ulegli leszczynianom 55:78. Wielce pradopodobnym jest, że i tym razem może być podobnie.

Początek zawodów w hali Trapez o godzinie 20:00. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

Łukasz Kaczmarek