Odprawili z kwitkiem Czarnych

Jednostronny przebieg miał sobotni mecz 4 kolejki, w którym UKS 9 mierzyła się na własnym parkiecie z Czarnymi Ostrowite. Leszczynianie wygrali pewnie 3:0.

Dla gospodarzy była to pierwsza potyczka u siebie w tym sezonie. Podopieczni Jarosława Borowskiego chcieli w jak najlepszym stylu zaprezentować się przed własną publicznością.

Początek pierwszego seta był zacięty. Żadna z drużyn nie chciała odpuszczać i walczyła w każdej akcji pod siatką. Dopiero po kilkunastu minutach, zaczęła zarysowywać się przewaga leszczynian. Na finiszu nie było wątpliwości, kto był lepszy, o czym świadczy rezultat 25:20 na korzyść Dziewiątki. Podobnie wyglądała druga partia. Pierwsze fragmenty to wyrównany bój, jednak z czasem goście popełniali coraz więcej niewymuszonych błędów, co w konsekwencji przyczyniło się do ich porażki w takim samym rozmiarze. W trzeciego seta udanie weszli grający o przetrwanie Czarni. Przyjezdni wysforowali się na trzypunktowe prowadzenie. Na odpowiedź naszych siatkarzy nie trzeba było długo czekać i chwilę później było już po 4. Kolejny okres to wymiana ciosów i składne ataki z obu stron. Rywalom nie starczyło jednak sił na równorzędny pojedynek i w mgnieniu oka UKS uciekł, ogrywając Ostrowite 25:19 i w całym meczu wygrywając 3:0.

Wyniki w setach: 25:20, 25:20, 25:19

Łukasz Kaczmarek