Odczarowały własny parkiet

Z drugiego zwycięstwa w tym sezonie mogły cieszyć się pierwszoligowe koszykarki XDemon Tęczy Leszno. Nasze zawodniczki po dobrej grze pokonały Ślęzę II Wrocław 60:54.

Mecz tradycyjnie już rozpoczął się dobrze dla Tęczy, która po 2 minutach prowadziła 6:0. Dzielnie walczące wrocławianki nie zamierzały się poddać i za sprawą celnych rzutów osobistych Zuzanny Sklepowicz doprowadziły do remisu po 6. Od tego momentu gra się wyrównała, jednak po pierwszej kwarcie to miejscowe mogły cieszyć się z prowadzenia 19:15.

W drugiej części spotkania oba zespoły raziły nieskutecznością. Nasze zawodniczki przez ponad pięć minut nie potrafiły znaleźć sposobu na zdobycie punktów. Złą passę rzutem za dwa punkty przerwała dopiero Karolina Budeń, która w całym spotkaniu zdobyła 11 oczek notując jeden z lepszych występów w bieżących rozgrywkach. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 27:19 dla Tęczy.

Po zmianie stron nasz zespół nadal kontrolował przebieg meczu i stopniowo powiększał swoje prowadzenie. Celne „tójki” Dąbrowskiej, Gierdrojć oraz Wojdalskiej pozwoliły zawodniczkom trenera Ryszarda Barańskiego na zbudowanie piętnastopunktowej przewagi, która wydawała się być wystarczająca przed rozpoczęciem czwartej kwarty. W niej leszczynianki pozwoliły rywalkom na odrobienie części strat, jednak przewaga jaką tęczowe wypracowały sobie we wcześniejszej fazie spotkania wystarczyła do odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa przed własną publicznością.

Punkty dla Tęczy zdobywały: Wojdalska 12, Hołtyn 12, Budeń 11, Gadkowska 9, Giedrojć 7, Walentowska 6, Dąbrowska 3

XDemon Tęcza Leszno 60:54 Ślęza II Wrocław (19:15, 8:4, 20:13, 13:22)