Odczarowali halę Trapez

Pierwsze zwycięstwo we własnej hali odnieśli leszczyńscy futsaliści. Grupa Inwestycyjna Malepszy Futsal Leszno pokonał młodą ekipę Cityzen Poznań 3:0.

Obie ekipy niedzielny mecz rozpoczęły bardzo spokojnie. Żadna z drużyn nie chciała podjąć większego ryzyka. Leszczynianie podobnie, jak w pojedynku z Piłą nastawili się na grę z kontrataku. W pierwszej połowie piłkę rozgrywał głównie zespoł z Poznania. Niewiele jednak z tego wynikało. Szans na zdobywanie bramek po obu stronach było zresztą, jak na lekarstwo. Pierwszy i zarazem ostatni gol w tej części gry padł w 20 minucie. Drewnowski otrzymał niezłe podanie z głębi, oddał piłkę do Chmielewskiego, a ten huknął nie do obrony i dał prowadzenie miejscowym.

Po zmianie stron Cityzen oddał inicjatywę. Gospodarze bramce rywala zagrozli dwukrotnie już w pierwszych sekundach drugiej połowy. Najpierw kapitalne uderzenie Patryka Przymusa wybronił bramkarz gości, a chwilę później, po strzale głową Janowicza piłka musnęła poprzeczkę. W 29 minucie futsalówkę przejął Jakub Przymus, który samodzielne, mocnym strzałem po ziemi skutecznie wykończył akcję. Wynik 2:0 postawił ekipę z Poznania postawił pod ścianą. Na 8 minut przed końcem poznaniacy wycofali bramkarza. Grając z przewagą jednego zawodnika w polu, kilkukrotnie zagrozili bramce Sadowskiego. Skutku w postaci bramek nie było, bo większość strzałów blokowali gospodarze, a dzielnie w bramce spisywał się leszczyński bramkarz. W 39 minucie, po asyscie Patryka Przymusa wynik ustalił Drewnowski.

Wynik 3:0 z pewnością cieszy gospodarzy, ale gościom hańby nie przynosi. Cityzen to bardzo młoda ekipa, która dopiero ogrywa się na drugoligowych parkietach. Poznaniacy braki w warunkach fizycznych starają się nadrabiać techniką i wybieganiem.

Gospodarze do dotychczasowych 2 punktów dopisali kolejne 3. Zwycięstwo w pierwszej kolejce z Kowalski Team zostało unieważnione, bowiem drużyna wycofała się z rozgrywek. Niedzielny triumf jest zatem pierwszym w tym sezonie zwycięstwem leszczyńskiej ekipy. Następny mecz w hali Trapez odbędzie się już w 2016 roku. 2 stycznia nasz zespół podejmie Red Dragons II Pniewy.