Obra pokonana

Jamalex Polonia 1912 odniosła w sobotę drugie zwycięstwo we własnej hali. Leszczynianie dość pewnie pokonali Obrę Kościan 85:67.

Gospodarze bardzo dobrze weszli w sobotni pojedynek. Już w pierwszych minutach uzyskali kilkupunktową przewagę. co ułatwiło leszczynianom gre w kolejnych kwartach. W drugiej ćwiartce, mimo całkiem niezłej gry przewaga miejscowych została zniwelowana do 4 oczek. Koszykarze zeszli do szatni przy stanie 40:36.

Po zmianie stron dominowali już tylko Poloniści. Zwycięstwo w trzeciej kwarcie 25:13 właściwie przekreśliło szanse Obry. Cudu w hali Trapez nie było i gospodarze odnieśli drugie w tym sezonie zwycięstwo u siebie. Ostatecznie wynik spotkania brzmiał 85:67.

Punkty dla leszczyńskiego zespołu zdobywali: Jankowiak – 19, Hajnsz – 17, Krówczyński – 16, Malinowski – 14, Gadomski – 8, Mowlik – 5, Zubich, Łukomski – po 2, Sobiech, Rutkowski – po 1.