Obiecujący początek

W sobotę w Hali Trapez pierwsze spotkanie sparingowe rozegrała Jamalex Polonia 1912 Leszno. Nasi koszykarze wygrali z Rawią Rawag Rawicz 61:55.

Derbowy mecz z Rawią, choć tylko towarzyski, przyciągnął do Hali Trapez wielu sympatyków koszykówki. Publiczność nie zawiodła się i obejrzała emocjonujące widowisko ze szczęśliwym wynikiem końcowym.

Pierwszą kwartę lepiej zaczęli gospodarze, którzy po kilku minutach prowadzili 4:0. Podopieczni Marka Lebiedzińskiego grali bardzo mądrze, rozgrywając długie, kombinacyjne akcje. Solidnie spisywała się również defensywa, dzięki czemu po 10 minutach było 17:13. W drugiej kwarcie Poloniści oddali inicjatywę rywalowi. Rawiczanie dogonili miejscową drużynę i doprowadzili do remisu po 33. Trzecią ćwiarkę od mocnego uderzenia zaczęło Leszno, notując dwa celne trafienia za trzy punkty. W późniejszej fazie, goście odbili wynik, jednak ich zapędy szybko zostały utemperowane. W ostatniej odsłonie, obie drużyny miały problem ze skutecznością. W poczynania zawodników wkradło się sporo nerwowości, co skutkowało przewinieniami. Ostatecznie Jamalex ograł Rawię 61:55.

Jamalex Polonia 1912 – Rawia Rawag 61:55 (17:13, 16:20, 17:10, 11:12)

Punkty dla Leszna zdobywali: Zubik 15, Mowlik 14, Janowiak 9, Krówczyński 8, Malinowski 7, Sobkowiak 5 i Stachowiak 3.

W następny piątek 12 września, leszczynian czeka wymagająca potyczka kontrolna z beniaminkiem Tauron Basket Ligi, Polfarmexem Kutno.