O trzecie z rzędu zwycięstwoNieźle w bieżącym sezonie Statscore Futsal Ekstraklasy radzi sobie GI Malepszy Futsal Leszno. W niedzielę podopieczni Tomasza Trznadla staną przed szansą odniesienia trzeciego z rzędu zwycięstwa.

Szanse na kolejne punkty są całkiem spore. Do hali Trapez zawita bowiem P.A. Nova Gliwice, będący outsiderem tegorocznych rozgrywek. Rywale w trzynastu do tej pory rozegranych spotkaniach odnotowali zaledwie dwa zwycięstwa. Gliwiczanie ostatni raz grali w środę. W zaległym pojedynku ulegli mistrzom kraju z Bielska-Białej 2:8. Należy przy tym podkreślić, że zdołali bronić własną bramkę aż do 12. minuty, co w przypadku konfrontacji z Rekordem wcale nie jest łatwym zadaniem.

Forma leszczynian wygląda obiecująco. W ostatnich dwóch meczach biało-czerwoni zwyciężali pewnie, a wcześniej napsuli sporo krwi, grającemu o medale Piastowi Gliwice. W tej sytuacji każdy inny rezultat niż zwycięstwo szóstej drużyny Statscore Futsal Ekstraklasy będzie raczej niespodzianką. Trener Tomasz Trznadel wreszcie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników. Do drużyny wrócił niedawno młody i perspektywiczny Rajmund Siecla, a na pełnych obrotach trenuje już Jan Martin, który do tej pory leczył kontuzje. Początek niedzielnego meczu w hali Trapez zaplanowano na godzinę 17:00. Transmisję na żywo przeprowadzi internetowa telewizja tvcom.pl.